Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.23 08:57

JAV ir Rusijos saugumo patarėjų susitikime – Sirijos karo klausimai

Ketvirtadienį Ženevoje susitiks Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas ir Rusijos saugumo tarybos pirmininkas Nikolajus Patruševas. Šis susitikimas daugiausia bus skirtas Sirijos reikalams ir ypač Irano bei jo sąjungininkų dalyvavimui šiame kare. Manoma, kad taip pat gali būti aptartas ir kitas prezidentų Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimas.

Į Šveicariją J. Boltonas vyksta iš Izraelio, kur praleido tris dienas aptarinėdamas Irano grėsmę Izraeliui. Tuo metu kai Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu pirmą kartą lankosi Lietuvoje. Amerikos prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Ženevoje aiškinsis, kaip iš Sirijos konflikto pašalinti Basharo al Assado režimą remiančius Irano kariškius bei jų sąjungininkus iš sukarintos Libano „Hezbollah“ organizacijos.

Neoficialiai rusai sutinka tarpininkauti, kad Irano ir „Hezbollah“ pajėgos būtų atitrauktos nuo Izraelio okupuotų Golano aukštumų Sirijos pietuose, bet problemų gali pridaryti rusų ir iraniečių remiamo B. al Asado režimo planai užimti Idlibo provinciją šiaurės vakaruose. Ten dabar yra pustrečio milijono deportuotų sukilėlių ir vietos gyventojų, kurie 7 metus kovoja su Damasko režimu. 

Sunku pasakyti, ar Ženevoje J. Boltonui ir N. Patruševui pavyks rasti bent kokį nors kompromisą šiais svarbiais klausimais, nes Jungtinės Valstijos visą laiką didina spaudimą Maskvai įvesdamos vis naujas sankcijas. Per susitikimą su Suomijos prezidentu Sočyje, prezidentas V. Putinas į visą tai reagavo įprastiniais paneigimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi