Pasaulyje

2018.08.22 16:47

Kremlius atsisako svarstyti kompensacijų Baltijos šalims už okupaciją klausimą

BNS2018.08.22 16:47

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas trečiadienį pavadino nekorektišku klausimą apie potencialias kompensacijas Lietuvai, Latvijai ir Estijai už žalą, padarytą per sovietų okupaciją, ir priminė apie tariamą SSRS indėlį į Baltijos šalių ekonomiką.

„Tai labai sena tema ir, sakykim, karštakošiai jau seniai kelia šį klausimą. Tikriausiai nieko nauja čia nėra. Pirma, mes apskritai nesutinkame su terminu „sovietų okupacija“. Antra, nesutinkame, kad galima kalbėti apie kokias nors kompensacijas“, – žurnalistams nurodė D. Peskovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad „nereikėtų pamiršti indėlio, įnešto į infrastruktūrinę, ekonominę ir socialinę (Baltijos šalių) raidą“ SSRS laikais.

Tuo tarpu Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis pavadino Talino ir Rygos reikalavimus išmokėti kompensaciją „beviltiškais ir beprasmiais“.

Federacijos Tarybos užsienio reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas savo ruožtu pareiškė, kad Rusija nei moraline, nei juridine prasme negali būti laikoma atsakinga už sovietų valdžios veiksmus.

Estijos ir Latvijos teisingumo ministrai antradienį savo pareiškime pabrėžė, kad svarbu neužmiršti sovietų okupacijos aukų ir paragino išnagrinėti galimybes priteisti kompensacijas iš Rusijos Federacijos kaip iš SSRS teisių perėmėjos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.