Pasaulyje

2018.08.22 12:45

Švedija nepriims migrantų iš laivo, atplaukusio į Siciliją

ELTA 2018.08.22 12:45

Švedija atsisakė priimti migrantus iš laivo, esančio viename iš Sicilijos uostų. Tai trečiadienį pranešė Švedijos radijas.

Šalies atsisakymą priimti migrantus Italijai perdavė teisingumo ministro pavaduotojas Larsas Westbrattas. Švedijos sprendimas aiškinamas tuo, kad šalis „jau priėmė daug pabėgėlių ir kad atėjo metas kitoms valstybėms parodyti savo solidarumą“. Švedijos migracijos ministrė Helenė Fritzon kol kas nekomentuoja šios informacijos.

„Švedijos vyriausybės pozicija remiasi tuo, kad ES turi vykdyti bendrą ir solidarią pabėgėlių priėmimo politiką. Bet, susiklosčius šiai ypatingai situacijai, Bendrija nei žodžiais, nei darbais neprisiėmė jokios atsakomybės – tik pareiškė, kad reikia spręsti dideles bendras problemas“, – sakė žurnalistams organizacijos „Gydytojai be sienų“ atstovė Anna Sjoblom.

Italija uždraudė išlaipinti savo uostuose iš nevyriausybinių organizacijų laivų Viduržemio jūroje išgelbėtus migrantus. Keli laivai jau turėjo plaukti į kitas šalis – Ispaniją, Maltą. 

2015 metais į Švediją, turinčią 9,8 milijono gyventojų, atvyko 163 tūkstančiai migrantų, daugiausia – iš Artimųjų Rytų ir Azijos šalių. Tai – aukščiausias rodiklis Europoje skaičiuojant vidutiniškai vienam gyventojui.