Pasaulyje

2018.08.22 09:21

Praneša apie suintensyvėjusias derybas dėl „Brexit“: ES mato postūmį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.22 09:21

Briuselyje susitikę Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės vyriausieji „Brexit“ derybininkai pradėjo paskutinį derybų etapą. Derybos jau kurį laiką strigo – abiem pusėms niekaip nepavyko susitarti dėl Airijos ir Šiaurės Airijos sienos bei prekybos santykių Didžiajai Britanijai palikus vieningą rinką.

Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier sako, kad perėmus derybų vairą naujajam Jungtinės Karalystės derybininkui Dominicui Raabui, derybos suintensyvėjo, nes atsirado daugiau pragmatiško požiūrio, o tai teikia vilties, kad kol Londonas paliks Bendriją kovą, susitarti gali pavykti.

Praneša apie suintensyvėjusias derybas dėl „Brexit“: ES mato postūmį

Abi pusės dar turi kelis mėnesius, kad prieš spalio viduryje vyksiantį Europos Sąjungos viršūnių susitikimą pasiektų susitarimą dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Bendrijos, turinčio įvykti 2019-ųjų kovo 29-ąją.

„Derybos jau baigiamojoje stadijoje. Sutarėme, kad nuo dabar intensyviai derėsimės ir su Dominicu [Raabu] reguliariai susitiksime. Mūsų tikslas per ateinančias savaites susitarti dėl Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos ateities bendradarbiavimo – vieningos rinkos, naujojo Europos projekto steigimo. Jei tai pavyks – laikysime, kad derybos buvo sėkmingos“, – sako vyriausiasis ES „Brexit“ derybininkas M. Barnier.

Londonas ir Briuselis jau senokai nesutaria dėl Europos Sąjungoje liekančios Airijos ir kartu su Jungtine Karalyste pasitraukiančios Šiaurės Airijos sienos ir tolesnių prekybinių ryšių, Londonui nutarus pasitraukti iš vieningos Bendrijos rinkos. Europos Sąjunga nori, kad po Jungtinės Karalystės pasitraukimo nebūtų vadinamos „kietosios sienos“ ir taip būtų  palengvintos sąlygos Airijos prekybiniams ryšiams tęsti.

Išsamiau – Valdonės Rudenkienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.