Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

PAR: ligoninėje gulinčio N. Mandelos sveikata nežymiai gerėja

ELTA 2015.09.08 13:45

Pirmojo demokratiškai išrinkto Pietų Afrikos Respublikos (PAR) prezidento Nelsono Mandelos būklė išlieka kritinė, bet nežymiai gerėja.

Pirmojo demokratiškai išrinkto Pietų Afrikos Respublikos (PAR) prezidento Nelsono Mandelos būklė išlieka kritinė, bet nežymiai gerėja.

Apie tai praneša AFP, remdamasi PAR valdžios pranešimu. Vis dėlto oficialūs pareigūnai nekomentuoja žiniasklaidos pranešimų apie operaciją, kuri, kaip skelbiama, atlikta buvusiam PAR prezidentui liepos 26 dieną.

Pasak JAV CBS televizijos, N. Mandelai penktadienį prireikė nedidelės chirurginės intervencijos. CBS taip pat skelbė, kad praėjusią naktį gydytojai nustatė du iškilusius pavojus buvusiam prezidentui: pirmas – jis nebereaguoja į medikamentus, antras – gyvybės palaikymo sistema užfiksavo naują organizmo funkcijų pažeidimą. PAR administracijos atstovas pareiškė AFP nieko apie tai nežinąs.

N. Mandela į privačią ligoninę Pretorijoje buvo paguldytas birželio 8 dieną dėl atsinaujinusios plaučių infekcijos.

Liepos pradžioje AFP skelbė, kad N. Mandela yra „ilgalaikės vegetacinės būklės“ ir kad gydytojai patarė jo šeimos nariams išjungti jo gyvybę palaikančius aparatus. Šią informaciją PAR valdžia paneigė. Anot jų, buvusio prezidento būklė kritinė, bet stabili.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi