Pasaulyje

2018.08.20 13:27

B. Netanyahu ir D. Trumpo patarėjas ragina Europą daryti spaudimą Iranui

ELTA2018.08.20 13:27

Pirmadienį Jeruzalėje susitikę Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu ir JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas paragino Europos šalis didinti spaudimą Iranui.

Sekmadienį į Izraelį atvykęs J. Boltonas šalyje viešės tris dienas. Čia jis dalyvaus diskusijose, kuriose, laukiama, daugiausia dėmesio bus skiriama Iranui ir jo vaidmeniui Sirijos kare.

„Nuoširdžiai manau, kad visos šalys, kurioms rūpi taika ir stabilumas Artimuosiuose Rytuose, turėtų pasekti Amerikos pavyzdžiu ir padidinti spaudimą Iranui“, – žurnalistams sakė B. Netanyahu.

„Nes kuo didesnis spaudimas Iranui, tuo didesnė tikimybė, kad režimas atsisakys agresijos. Visi turėtų prisidėti prie šių pastangų“, – pridūrė Izraelio ministras pirmininkas.

Šie komentarai – netiesioginė užuomina Europos šalims, siekiančioms išsaugoti Irano branduolinį susitarimą, iš kurio JAV gegužę pasitraukė, ir žadančioms ir toliau teikti Iranui ekonominę naudą, kurią jis gaudavo iš šio susitarimo.

J. Boltonas, savo ruožtu, teigė, kad „Jungtinėms Valstijoms svarbiausia, jog Iranas niekada neišplėtotų pavojingų branduolinių pajėgumų“.

„Todėl prezidentas Trumpas pasitraukė iš niekam tikusio Irano branduolinio susitarimo“, – kalbėdamas šalia B. Netanyahu, tvirtino J. Boltonas.

„Todėl dirbame su savo draugais Europoje, kad įtikintume juos, jog reikia imtis griežtesnių veiksmų Irano branduolinių ginklų ir balistinių raketų programos atžvilgiu“, – pridūrė JAV prezidento patarėjas.

JAV ir Izraelis tvirtina, kad Irano branduolinis susitarimas buvo pernelyg ribotas laiko ir apimties požiūriu, be to, panaikinus Iranui taikytas sankcijas, jis leido šaliai finansuoti regione veikiančius kovotojus.

Baigęs vizitą Izraelyje, J. Boltonas vyks į Ukrainą ir Ženevą, kur ketvirtadienį susitiks su Rusijos saugumo tarybos sekretoriumi Nikolajumi Patruševu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt