Pasaulyje

2018.08.19 18:46

Afganistano prezidentas siūlo Talibanui trijų mėnesių paliaubas

BNS2018.08.19 18:46

Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani sekmadienį paskelbė trijų mėnesių paliaubas Talibanui, tačiau tvirtino, kad ugnies nutraukimo bus laikomasi, jeigu jis bus abipusis.

Lūkesčiai dėl ugnies nutraukimo kilo dar prieš A. Ghani pasisakymą televizijoje, pastaruoju metu iš šalies Prezidentūros ėjus nevienareikšmiškiems signalams apie tai, kad šalies vadovas gali pasiūlyti naujas paliaubas.

„Dar kartą skelbiu paliaubas nuo rytojaus iki pranašo gimimo dienos, kurios galios tuo atveju, jeigu Talibanas atsakys tuo pačiu“, – sakė prezidentas, turėdamas omenyje pranašo Mahometo gimimo dieną, kurią Afganistanas švenčia lapkričio 21 dieną.

Afganistano vadovo iniciatyvą iš karto pasveikino kaimyninis Pakistanas, ilgą laiką kaltinamas ryšiais su Talibano vadovybe.

Pastarosios paliaubos Afganistane veikė birželį – tai buvo pirmasis formalus, visą šalį apimantis ugnies nutraukimas nuo 2001 metų, kai į šią Artimųjų Rytų valstybę įžengė JAV kariuomenė. Jis užtruko tris dienas.

Paliaubos paskatino prognozes, kad esama vilties su Talibanu imtis taikos derybų, tačiau pastarosiomis savaitėmis šalyje vėl liejosi kraujas.

Afganistano pajėgų ir Talibano mūšis dėl Gaznio miesto šią savaitę nusinešė šimtų žmonių gyvybes.

Karas Afganistane tęsiasi 17 metų.