Pasaulyje

2018.08.19 15:40

„Superdry“ įkūrėjas prisideda prie antro „Brexit“ referendumo kampanijos

BNS 2018.08.19 15:40

Vienas iš britų drabužių prekės ženklo „Superdry“ įkūrėjų sekmadienį paskelbė prisidedantis prie antro „Brexit“ referendumo kampanijos teigdamas, kad vis dar nėra per vėlu išvengti „nelaimės“.

Julianas Dunkertonas antro „Brexit“ referendumo kampaniją parems 1 mln. svarų (1,1 mln. eurų), paskelbė kampanija „People's Vote“.

„Dar nėra per vėlu. Mes vis dar turime realų šansą viską pakeisti“, – laikraštyje „Sunday Times“ rašė J. Dunkertonas.

Londonas ir Briuselis tikisi iki spalio pabaigos pasiekti susitarimą dėl prekybos, kuris leistų Europos šalių ir Britanijos parlamentams iki kitų metų kovo, kuomet Jungtinė Karalystė oficialiai paliks Europos Sąjungą, šią sutartį ratifikuoti.

„Nėra jokios „Brexit“ vizijos, ir politikai sukėlė tikrą netvarką. Žmonės vis labiau pradeda suvokti, kad „Brexit“ bus nelaimė. Galbūt jiems tiesiog reikia suteikti šiek tiek vilties, kuri ateis jiems pamačius, kad nuomonė keičiasi“, – sako J. Dunkertonas.

„Sumokėsiu už vieną detaliausių kampanijos kada nors vykdytų viešosios nuomonės apklausų, kad vis daugiau mūsų įgautų ryžto reikalauti savo demokratinės teisės, kad mūsų balsai būtų išgirsti – kad pasiektume (teisę rengti) žmonių balsavimą dėl bet kokios „Brexit“ sutarties“, – tvirtina verslininkas.

Londonas ir Briuselis vis dar nepasiekė susitarimo dėl ateities santykių tarp Jungtinės Karalystės ir ES.

Įstatymų leidėjai yra susiskaldę dėl premjerės Theresos May pasiūlymo išlaikyti artimus prekybinius santykius su ES, nors kai kurias šio pasiūlymo dalis atmetė ir pats Briuselis.