Pasaulyje

2018.08.19 12:43

Daugiau nei 2 mln. musulmonų pradėjo Hadžo piligriminę kelionę

BNS 2018.08.19 12:43

Daugiau nei 2 mln. musulmonų iš viso pasaulio sekmadienį pradėjo Hadžo piligriminę kelionę po švenčiausius objektus Saudo Arabijoje.

Itin konservatyvi karalystė, kurioje šiuo metu vykdomos dramatiškos socialinės ir ekonominės reformos, šešias dienas trunkančiai kelionei sutelkė didžiulius resursus.

„Atvykti čia, į Meką, yra kiekvieno musulmono svajonė. Tai yra didžiausia kelionė. Man kelia nerimą grįžimas į normalų gyvenimą. Šiuo metu esu svajonėje“, – sakė 53 metų prancūzas Solimanas Ben Mohri.

Kiekvienas musulmonas per savo gyvenimą Hadžo kelionėje turi sudalyvauti bent kartą, jei tai jam leidžia galimybės.

Kelionės dalyvius šiemet saugos dešimtys tūkstančių apsaugininkų. Padidinto saugumo imtasi po to, kai prieš trejetą metų Hadžo kelionės metu buvo sutrypta apie 2,3 tūkst. maldininkų.

Šiais metais Saudo Arabija paleido vadinamąją „išmaniojo Hadžo“ iniciatyvą, kuri per išmaniųjų telefonų programėlę piligrimams padės visais klausimais, pradedant kelionės planavimu ir baigiant sveikatos apsauga.

Saudo Arabijos vidaus reikalų ministerija šeštadienį skelbė, kad į Meką atvykusių piligrimų skaičius jau viršijo 2 mln., o dauguma maldininkų atvyko iš užsienio, pavyzdžiui, Egipto, Indijos, Pakistano ir Bangladešo.

Dauguma piligrimų savo kelionę pradėjo sekmadienį iš Mekos į netoliese esantį Minos slėnį, kur maldininkai praleis naktį ugniai atspariose palapinėse.

Šių metų Hadžo piligriminė kelionė vyksta kuomet Saudo Arabija ėmėsi beprecedenčių pokyčių. Naftos itin turtinga karalystė šiemet po 35 metų pertraukos leido šalyje veikti kino teatrams bei panaikino draudimą vairuoti moterims.

Nors faktinis Saudo Arabijos lyderis, 32 metų sosto įpėdinis Mohammedas bin Salmanas yra pagrindinis pokyčių iniciatorius, religija šalyje vis dar lieka itin galinga jėga.