Pasaulyje

2018.08.19 16:21

Indijos pietuose potvynių aukų padaugėjo iki 357

BNS 2018.08.19 16:21

Smarkių musoninių liūčių siaubiamoje Indijos pietinėje Keralos valstijoje gelbėtojai sekmadienį pasiekė užtvindytus kaimus ieškodami išgyvenusiųjų, o stichijos aukų skaičius jau viršijo 350.

Keraloje smarkiausi per šimtmetį potvyniai užplūdo ištisus kaimus, o gelbėtojai būgštauja, kad žuvusiųjų skaičius gali dar augti, nes kai kurių po vandeniu atsidūrusių vietovių pareigūnams dar nepavyko pasiekti.

Viename iš labiausiai nukentėjusių rajonų, Tričūre, gelbėtojai rado nespėjusių pabėgti nuo stichijos gyventojų kūnų.

„Jie nemanė, kad (vanduo) pakils taip aukštai – vietomis iki 3 ar 4,5 metrų – kai buvo paskelbti pirmieji perspėjimai (evakuotis)“, – sakė paieškų operacijai nedideliame Malos mieste vadovaujantis Ashrafas Ali K. M.

„Kai kurie iš jų vėliau šaukėsi pagalbos, nes vanduo kilo aukštai ir greitai“, – pridūrė jis.

Reuters/Scanpix nuotr.

Gelbėjimo operacijoje vaizdingoje, turistų mėgstamoje Keraloje dalyvauja tūkstančiai karių, karinio jūrų laivyno ir oro pajėgų atstovų.

Šiuo metu vietos pareigūnai skelbia apie 357 žuvusiuosius; 33 iš jų žuvo per pastarąją parą.

Pareigūnų teigimu, potvyniai visoje valstijoje nepataisomai nuniokojo daugybę namų. Gyventojai perspėjami nebandyti į juos grįžti.

Rugpjūčio 8-ąją prasidėjusios liūtys sukėlė potvynių ir nuošliaužų, per kurias visoje Keraloje – vaizdingais atogrąžų paplūdimiais ir kalnais garsėjančiame regione – sugriuvo nemažai tiltų ir namų. Be to, buvo užblokuota daugybė kelių ir geležinkelių, o Kočio mieste esantis vienas pagrindinių valstijos oro uostų buvo uždarytas.

Premjeras Narendra Modi šeštadienį susitiko su valstijos aukščiausio rango pareigūnais ir pažadėjo išskirti paramai per 70 mln. JAV dolerių (61,1 mln. eurų).

Nors centrinė vyriausybė nusiuntė į Keralą daug karinių vienetų, vietos valdžia maldauja papildomos pagalbos.

„Prašau paprašykite Modi duoti mums sraigtasparnių, duokite mums sraigtasparnių... Prašau, prašau!“, – remiantis laikraščio „The Indian Express“ pranešimu, vienai Keralos televizijai sakė šios valstijos įstatymų leidėjas Saji Cherianas.

AFP/Scanpix nuotr.

N. Modi nurodė, kad Keraloje, turinčioje per 33 mln. gyventojų, paieškos ir gelbėjimo operacijose dalyvauja 38 sraigtasparniai.

„Visi meldžiamės už Keralos žmonių saugumą ir gerovę“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė premjeras.