Pasaulyje

2018.08.19 11:13

Izraelis dėl incidentų uždarė žmonėms skirtą sienos su Gazos Ruožu perėją

BNS2018.08.19 11:13

Izraelis sekmadienį uždarė savo vienintelę žmonėms skirtą sienos su Gazos ruožu perėją dėl savaitgalį vykusių protestų ir susirėmimų, pranešė vienas pareigūnas.

Atstovė iš Izraelio gynybos ministerijos padalinio, kuris stebi pasienį su Gazos ruožu, patvirtino, kad Erezo perėja buvo uždaryta.

Penktadienį nuo Izraelio ugnies per pasienyje vykusius protestus ir susirėmimus žuvo du palestiniečiai.

Izraelio kariuomenė teigia, kad palestiniečiai per sieną mėtė padegamąsias bombas bei kitus sprogstamuosius užtaisus, o keli palestiniečiai kurį laiką buvo kirtę sieną ir įžengę į Izraelio teritoriją.

Pasienio perėja buvo uždaryta nepaisant Egipto ir Jungtinių Tautų pareigūnų pastangų pasiekti ilgalaikes paliaubas tarp Izraelio ir Gazos Ruožą kontroliuojančio islamistų judėjimo „Hamas“.

Pasak Izraelio gynybos ministerijos atstovų, kol kas nėra aišku, kiek ilgai bus uždaryta perėja.

Palestinos Autonomijos civilinių reikalų biuras Gazos Ruože taip pat patvirtino, kad perėja buvo uždaryta; išimtys bus daromos tik medicininiais atvejais bei tuomet, kai palestiniečiai bandys grįžti iš Izraelio į Gazos Ruožą.

Izraelis jau daugiau nei dešimtmetį Gazos Ruožui taiko oro ir jūros blokadą, bet tam tikrais išimtiniais atvejais leidžia kirsti sieną su anklavu.

Protestai ir susirėmimai prie sienos su Gazos Ruožu prasidėjo kovo 30 dieną ir tęsiasi iki šiol. Nuo to laiko nuo Izraelio ugnies žuvo 171 palestinietis, o vieną Izraelio karį liepą nušovė palestiniečių snaiperis.

JT pareigūnai ir Egiptas reikalauja, kad „Hamas“ ir Izraelis pasiektų ilgalaikę taiką, kuri leistų pradėti spręsti humanitarines problemas beveik 2 mln. gyventojų turinčiame Gazos Ruože.

Savo ruožtu Izraelis reikalauja, kad „Hamas“ grąžintų dviejų žydų karių palaikus.

Izraelis ir „Hamas“ nuo 2008 metų iki dabar kariavo jau tris kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt