Pasaulyje

2018.08.18 19:49

Afrikos lyderiai ragina nutarimo dėl rinkimų laukiančius zimbabviečius nesikarščiuoti

BNS 2018.08.18 19:49

Pietų Afrikos lyderiai šeštadienį paragino zimbabviečius parodyti santūrumą, šaliai įtemptai laukiant Konstitucinio Teismo nutarimo dėl prezidento Emmersono Mnangagwos pergalės prieštaringai vertinamuose rinkimuose.

Opozicinis Judėjimas už demokratinius pokyčius (MDC) kaltina valdančiąją partiją ZANU-PF ir šalies rinkimų komisiją liepos 30-ąją vykusio balsavimo klastojimu.

Šie rinkimai Zimbabvėje buvo surengti pirmą kartą po keturis dešimtmečius valdžiusio Roberto Mugabe nuvertimo.

Pietų Afrikos plėtros bendruomenė (SADC) po savo viršūnių susitikimo Namibijoje išplatino pareiškimą, kuriame paragino zimbabviečius „likti ramiems, kol teismai vykdo teisinius procesus, susijusius su rinkimų rezultatu, ir gerbti tautos valią“.

Konstitucinis Teismas turi susirinkti į pirmą posėdį trečiadienį, ir tada teisėjai turės dvi savaites, kad paskelbtų vieną iš galimų sprendimų: patvirtinti rezultatus, paskelbti nugalėtoju kitą kandidatą ar pripažinti balsavimą neįvykusiu.

Reuters/Scanpix nuotr.

Anot rinkimų komisijos, E. Mnangagwa laimėjo rinkimus, surinkęs 50,8 proc. balsų – pakankamai, kad nereikėtų antrajame ture varžytis su MDC kandidatu Nelsonu Chamisa, gavusiu 44,3 proc. balsų.

E. Mnangagwos prisaikdinimo ceremonija, turėjusi įvykti praėjusį sekmadienį, buvo atidėta, kol Konstitucinis Teismas nagrinėja opozicijos skundą.

Anksčiau prezidentas žadėjo, kad rinkimai bus laisvi ir sąžiningi, tačiau Pietų Afrikos valstybėje įsiplieskė neramumai, kariuomenei per susirėmimus su aktyvistais, protestavusiais prieš įtariamą sukčiavimą, nušovus šešis žmones.