Pasaulyje

2018.08.18 19:25

Trumpas kaltina socialinius tinklus konservatorių cenzūravimu

BNS 2018.08.18 19:25

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį apkaltino socialinius tinklus „visiškai diskriminuojant“ dešiniųjų pažiūrų vartotojus ir pavadino stambių žiniasklaidos priemonių CNN ir MSNBC veiklą „nesveika“.

Tokie prezidento komentarai nuskambėjo po to, kai keletas interneto milžinių, tokių kaip „Facebook“ ir „Spotify“, užblokavo ultradešiniųjų pažiūrų sąmokslo teorijų skleidėjo Alexo Joneso turinį.

„Socialinė žiniasklaida visiškai diskriminuoja respublikonų/konservatorių veikėjus“, – tviteryje rytą parašė Baltųjų rūmų šeimininkas.

„Kalbu garsiai ir aiškiai Trumpo administracijos vardu: mes neleisime, kad taip nutiktų. Jie blokuoja daugelio DEŠINIŲJŲ nuomones ir tuo pat metu nieko nedaro kitiems“, – pridūrė jis.

Prezidentas pavadino cenzūrą „labai pavojingu dalyku, kurio visiškai neįmanoma kontroliuoti“ ir pridūrė, kad „jeigu kovojame su Melagingomis naujienomis, nėra nieko tiek Melaginga kaip CNN ir MSNBC, bet aš juk neprašau, kad jų nesveikas elgesys būtų šalinamas“.

„Leiskite pasisakyti visiems – ir geriesiems, ir blogiesiems, o mes visi tiesiog turėsime sudaryti savo nuomonę!“, – ragino D. Trumpas.

A. Jonesas yra įkūręs tinklalapį „InfoWars“ („Informacijos karai“), be kita ko, paskelbusį, kad 2012 metais Sendi Huko mokykloje įvykusių šaudynių aukos buvo „aktoriai“, dalyvavę sąmoksle, turėjusiame sugriauti piliečių teisės turėti šaunamųjų ginklų šalininkų reputaciją. „Facebook“ pareiškė, kad šio portalo turinys pažeidžia socialinio tinklo politiką prieš neapykantos kurstymą.

„Facebook“ pridūrė, kad susijusios paskyros buvo pašalintos dėl „smurto šlovinimo, pažeidžiančio mūsų politiką dėl smurto vaizdų, taip pat dehumanizuojančios kalbos, vartojamos apibūdinti translyčiams, musulmonams ir imigrantams, pažeidžiančios mūsų politiką dėl neapykantos kurstymo“.

Tuo tarpu „Twitter“ – D. Trumpo pamėgtas socialinis tinklas, kur jis turi apie 53,8 mln. sekėjų – leido A. Jonesui ir toliau naudotis savo platforma, bet neapibrėžtam laikui apribojo jo galimybes skelbti žinutes.

Kai kurie vartotojai teigia, kad A. Joneso paskyrai dabar įjungtas „tik skaitymo“ režimas – tai reikštų, kad jis negali rašyti žinučių ir dalintis kitų vartotojų turiniu.