Pasaulyje

2018.08.18 11:04

A. Merkel Vokietijoje susitiks su V. Putinu

BNS, Edmundas Jakilaitis2018.08.18 11:04

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį dalyvaus pirmajame dvišaliame aukšto rango susitikime Vokietijoje po to, kai Rusija prieš ketverius metus aneksavo kaimyninės Ukrainos Krymo regioną, informuoja naujienų agentūra dpa.

Sakoma, kad susitikimas suteiks progą abiejų šalių lyderiams sustiprinti santykius JAV prezidento Donaldo Trumpo politikos akivaizdoje, kuri pasireiškia JAV tarifais Europos Sąjungos (ES) plienui ir aliuminiui ir išplėstomis sankcijomis prieš Rusiją.

A. Merkel ir V. Putinas paskutinį kartą buvo susitikę prieš keturis mėnesius Sočyje, Pietų Rusijoje, ir aptarė Ukrainos krizę tuo metu, kai prasidėjo tiesioginio gamtinių dujų dujotiekio tarp Rusijos ir Vokietijos statybos.

Ukraina aštriai kritikuoja dujotiekio „Nord Stream 2“ projektą, aiškindama, kad jis kenkia ES pastangoms priversti Rusiją grąžinti Krymą Ukrainai ir išspręsti konfliktą su prorusiškais separatistais Rytų Ukrainoje.

Liepos mėnesį JAV prezidentas D. Trumpas pareiškė, kad Vokietija yra visiškai kontroliuojama Rusijos dėl prekių importo iš šios šalies, ką ir įrodo dujotiekio tiesimas.

Anot Vokietijos vyriausybės atstovo spaudai, šeštadienį įvyksiančio Rusijos ir Vokietijos vadovų susitikimo metu bus aptartas konfliktas Ukrainoje, „Nord Stream 2“ dujotiekio projektas ir pilietinis karas Sirijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.