Pasaulyje

2018.08.17 23:05

Prancūzijoje į žvejų tinklus pateko Antrojo pasaulio karo laikų bomba

BNS 2018.08.17 23:05

Prancūzijoje prie Normandijos krantų vienas žvejybos laivas penktadienį tinklais užkabino Antrojo pasaulinio karo laikų bombą, kurios viduje yra beveik tona sprogmenų, pranešė pareigūnai.

Laivo įgula buvo skubiai evakuota, o bomba – vėl nuleista į dugną.

Incidentas įvyko laivui žvejojant Lamanšo sąsiauryje, maždaug už dviejų jūrmylių (3,7 km) nuo kranto. Žvejų tralas užkabino vokiečių gamybos bombą, kurios užtaisas yra apytikriai 860 kg sprogmenų.

Penktadienį paryčiais pranešimą apie pavojingą radinį gavę Prancūzijos vandenis prižiūrinčios institucijos žaibiškai sureagavo.

Nepraėjus dviem valandoms sraigtasparnis į laivą nuskraidino penkis narus išminuotojus.

Naudodami specialius diržus, narai išėmė bombą iš tinklų ir švelniai nuleido ją į vandenį. Jie taip pat pažymėjo tikslias tos vietos koordinates, kad užtaisą kitą savaitę galėtų neutralizuoti išminavimo ekspertai.

Ši operaciją buvo surengta netoli pakrantės ruožo, kur 1944-ųjų birželį išsilaipino gausios sąjungininkų pajėgos, pradėjusios vaduoti okupuotą Prancūziją.

Pareigūnai gyrė žvejybos laivo įgulą už tai, kad paprašė pagalbos, nes mėginimai patiems pašalinti bombą iš tinklų galėjo sukelti jiems „rimtą pavojų“.