Pasaulyje

2018.08.17 19:27

Vokietija skelbia pasiekusi dvišalį sutarimą su Graikija dėl prieglobsčio prašytojų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.17 19:27

Vokietija skelbia pasiekusi dvišalį sutarimą su Graikija, pagal kurį graikai priims šalyje užsiregistravusius, bet į Vokietiją nuklydusius ir ten sulaikytus prieglobsčio prašytojus. Pažadėjusi tokius dvišalius susitarimus su Pietų Europos valstybėmis, kanclerė Angela Merkel įtikino valdžioje likti koaliciją sužlugdyti grasinusį vidaus reikalų ministrą.

Kartais į Vokietiją migrantai keliauja ir taip – ieškodami, kur galima įsikibti prie prekinių traukinių. Jei sulaikytas keliautojas taip traukė ne prieglobsčio prašymo Vokietijoje pildyti, o pasakodavo, kaip sunku išsilaikyti pirmiausia užsiregistravus Italijoje, pareigūnai sulaikytuosius bandydavo siųsti atgal į Italiją.

Pagal Europos sąjungos tvarką dėl prieglobsčio sprendžia ta šalis, kurią prašytojas pasiekė pirmiausiai ir paprastai tai būna Pietų Europos šalys, nors daugelis norėtų peršokti į Vokietiją.

Todėl Graikija, Italija ar Ispanija kartais užsimerkdavo dėl pabėgančiųjų iš jų jurisdikcijos ir nenoriai priimdavo grąžinamus.

Supykęs Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis kanclerei A. Merkel iškėlė sąlygą – esą netvarka turi liautis, antraip jis siekdamas griežtesnės Vokietijos sienos kontrolės griaus valdančiąją koaliciją.

Negalinti sutarti visos bendrijos mastu, A. Merkel ėmėsi dvišalių susitarimų su pietinėmis narėmis. Ispanija dar praėjusią savaitę sutiko, kad vokiečiai galės iš karto – per 48 valandas – išsiųsti atgal tuos prieglobsčio prašytojus, kurie užsiregistravo Ispanijoje, bet nuklydo į Vokietiją.

Penktadienį Vokietija skelbia apie sutarimą su Graikija, nors konkrečių detalių nemini. Italija pasirodė labiausiai užsispyrusi. Jos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini pabrėžia, kad Roma tikisi daugiau bendrų Europos sąjungos veiksmų užtikrinant išorInės sienos kontrolę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt