Pasaulyje

2018.08.17 16:28

Italija: prokuratūra sprogimą prie partijos „Lega“ būstinės laiko teroro aktu

ELTA 2018.08.17 16:28

Veneto srities Trevizo provincijos prokuratūra laiko sprogimą prie Italijos partijos „Lega“ vietos kuopelės būstinės Vilorbos mieste teroro aktu. Tai penktadienį pranešė provincijos prokuroras Michelė Dalla Costa.

„Tai terorizmas, todėl byla be dvejonių perduota Venecijos prokuratūrai“, – pareiškė pareigūnas, kurio žodžius cituoja naujienų agentūra ANSA.

Į incidentą reagavo partijos „Lega“ lyderis – Italijos vicepremjeras ir VRM vadovas Matteo Salvinis. „Prie partijos „Lega“ skyriaus Vilorboje detonuota savadarbė bomba, kita bomba nesprogo. Jie mėgina mus sustabdyti, bet smurtas ir nusikaltėliai mūsų negąsdina. Mes žengiame toliau, ir mes esame stipresni negu anksčiau“, – parašė jis tviteryje.

Išpuolį pasmerkė ir Veneto srities administracijos vadovas Luca Zaia, kuris taip pat yra „Lega“ narys. Jis pavadino incidentą „pasibjaurėtimu aktu“.

Penktadienį prie partijos „Lega“ komiteto sprogo bomba. Atskubėję į incidento vietą policininkai, karabinieriai ir išminuotojai aptiko antrą bombą, kuri nesprogo, ir ją neutralizavo. Per sprogimą žmonės nenukentėjo. 

Vilorba – nedidelis miestas, turintis apie 18 tūkstančių gyventojų. Tenykštė „Lega“ organizacija laikoma viena aktyviausių Veneto srityje, kurios sostinė yra Venecija.