Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.16 21:13

Kijevas reikalauja skirti V. Janukovyčiui 15 metų laisvės atėmimo bausmę

BNS 2018.08.16 21:13

Ukrainos generalinio prokuroro biuras ketvirtadienį paskelbė pareikalavęs skirti 15 metų laisvės atėmimo bausmę nuverstam buvusiam prezidentui Viktorui Janukovyčiui, kurį Kijevas kaltina „išdavus savo valstybę“ Rusijai.

Prorusiškų pažiūrų V. Janukovyčius apsigyveno Rusijoje 2014-aisiais, kai buvo nuverstas per Vakarų remtą sukilimą, taigi, labai mažai tikėtina, kad jis kada nors stos prieš teismą, kadangi Maskva ir Kijevas įsivėlė į aršų konfliktą.

„Viktoras Janukovyčius išdavė savo valstybę. Jis išdavę kariuomenę pačiu sunkiausiu metu šaliai ir tautai“, – remiantis išplatintu pareiškimu, teisme pareiškė prokurorai.

„Jis kaip paskutinis bailys paliko šalį likimo valiai ir pabėgo į agresoriaus glėbį“, – pridūrė jie.

„Jis be lašelio gailesčio, siekdamas įtikti priešui, padarė viską, ką galėjo, kad Ukrainos teritoriją užgrobtų agresorius, – sakė prokuroras. – Prašau, kad Viktoras Fiodorovičius Janukovyčius būtų nubaustas 15 metų laisvės atėmimo bausme.“

V. Janukovyčius savo sprendimu nepasirašyti Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga išprovokavo masinius protestus ir 2014-ųjų pradžioje pabėgo į Rusiją po to, kai protestų Kijeve nepavyko numalšinti jėga.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vėliau atskleidė, kad buvęs Ukrainos lyderis buvo išvežtas į Rusiją per specialiąją Maskvos organizuotą operaciją.

V. Janukovyčiui palikus Ukrainą, Maskva aneksavo Krymo pusiasalį, o kiek vėliau šalies rytuose kilo karas tarp Kijevo ir Rusijos remiamų separatistų.

Nuo to laiko kautynės nusinešė apie 10 tūkst. žmonių gyvybių, nepaisant daugybės tarptautinės bendruomenės mėginimų užsitikrinti ilgalaikes paliaubas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi