Pasaulyje

2018.08.16 09:38

Po viaduko griūties Italijos premjeras Genujoje skelbia 12 mėnesių nepaprastąją padėtį

BNS 2018.08.16 09:38

Italijos premjeras Giuseppe Conte trečiadienį paskelbė 12 mėnesių nepaprastąją padėtį Genujos mieste, kur sugriuvus dideliam greitkelio viadukui žuvo mažiausiai 39 žmonės.

„Įvyko kabineto posėdis, per kurį nutarėme įvesti 12 mėnesių nepaprastąją padėtį ir skyrėme pirmąją 5 mln. eurų išmoką iš nacionalinio krizių fondo“, – G. Conte sakė per spaudos konferenciją šiaurės vakariniame uostamiestyje po maždaug valandą trukusio vyriausybės posėdžio.

G. Conte taip pat patvirtino vyriausybės ketinimą nutraukti sutartį su privačia įmone „Autostrade per l`Italia“, atsakinga už sugriuvusio viaduko ir greitkelio A10, kurio dalis jis buvo, priežiūrą.

Susisiekimo ministras Danilo Toninelli ir premjero pavaduotojai Luigi Di Maio bei Matteo Salvini apie šiuos ketinimus paskelbė anksčiau trečiadienį.

Susisiekimo ministerija patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad šiuo metu sprendžiama tik dėl sutarties dėl automagistralės A10 priežiūros.

„Ši tragedija nepriimtina modernioje visuomenėje, ir vyriausybė padarys viską, ką gali, kad neleistų tokiems dalykams pasikartoti“, – pabrėžė premjeras. – Jau esame paskelbę, kad pradėsime „Autostrade“ koncesijos atšaukimą.“

Genujoje antradienį netikėtai sugriuvus apie 200 metrų ilgio viaduko ruožui nuolaužos ir daugiau kaip 30 transporto priemonių nukrito ant apačioje esančių geležinkelio bėgių.

G. Conte sakė, kad šio incidento aukų skaičius tikriausiai didės ir pridūrė, kad per aukų laidotuves bus paskelbta nacionalinė gedulo diena.