Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.15 11:46

Pchenjanas: Putinas pasiruošęs „greitai“ susitikti su Kim Jong Unu

BNS 2018.08.15 11:46

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiruošęs „artimiausiu laiku“ susitikti su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, trečiadienį paskelbė Pchenjano valstybinė žiniasklaida, toliau šylant diplomatiniam klimatui Korėjos pusiasalyje.

V. Putinas pakvietė Kim Jong Uną ir Pietų Korėjos prezidentą Moon Jae-iną į ateinantį mėnesį Vladivostoke vyksiantį ekonomikos forumą, bet kol kas nežinoma, ar Šiaurės Korėjos lyderis šį kvietimą priėmė.

Telegramoje Kim Jong Unui, pasiųstoje Šiaurės Korėjos nacionalinio išsivadavimo dienos proga, kai minimos Japonijos valdymo Korėjos pusiasalyje pabaigos baigiantis Antrajam pasauliniam metinės, V. Putinas pakartojo ketinantis surengti šį viršūnių susitikimą.

„Patvirtinu, kad esu pasiruošęs artimiausiu laiku su jumis susitikti ir aptarti aktualius dvišalių santykių klausimus bei svarbus regiono reikalus“, – V. Putino telegrama cituojama Šiaurės Korėjos valstybinės naujienų agentūros KCNA išplatintame pranešime.

Vis dėlto žinutėje nebuvo paminėta galima šio susitikimo data.

V. Putinas išreiškė viltį toliau plėtoti „abipusį bendradarbiavimą, įskaitant trišalio projekto įgyvendinimą“, turėdamas omeny Pietų Korėjos dalyvavimą.

Kaip nurodo KCNA, Kim Jong Unas taip pat pasiuntė telegramą V. Putinui. Joje atkreipiamas dėmesys, kad karo metų kovos su Japonija „branginama tradicija“ sukūrė „stiprias šaknis“ dvišaliams santykiams.

Kim Jong Uno laiške nepateikiamas joks atsakas į V. Putino kvietimą, bet KCNA nenurodė, ar lyderis šią telegramą išsiuntė prieš gaudamas laišką iš Maskvos, ar vėliau.

Nuo vasarį Pietų Korėjoje įvykusios žiemos olimpiados vystantis diplomatiniam atšilimui Kim Jong Unas dukart susitiko su Moon Jae-inu, taip pat dalyvavo viršūnių susitikimuose su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu ir JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi