Pasaulyje

2018.08.14 19:40

Kijevas skelbia esantis pasirengęs iškeisti 36 rusus į Rusijoje kalinamus ukrainiečius

BNS2018.08.14 19:40

Aukščiausiosios Rados pirmininko pirmoji pavaduotoja, Ukrainos atstovė trišalėje kontaktinėje grupėje Iryna Heraščenko antradienį pareiškė, kad Kijevas yra pasirengęs iškeisti 36 Rusijos piliečius, nuteistus Ukrainoje dėl nusikaltimų prieš teritorinį vientisumą, į Rusijos teritorijoje kalinamus ukrainiečius.

„Laukiame RF atsakymo į mūsų pasiūlymą: pasiimkite 36 saviškius, atiduokite mūsiškius!“ – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė I. Heraščenko.

Ji pabrėžė, kad Kijevas gali suteikti malonę kelioms dešimtims nuteistųjų, prisidėjusių prie karo Rytų Ukrainoje, kad „mūsiškiai būtų paleisti iš atskirųjų Donecko ir Luhansko sričių rajonų“.

Pasak I. Heraščenko, apsišaukėliškų Donecko ir Luhansko liaudies respublikų atstovai Minske reikalauja keistis kaliniais principu „visi į visus“ ir tvirtina, kad „jų kalėjimuose tėra 20 Ukrainos piliečių, o iš mūsų reikalauja 300“ kalinių.

„Mes reikalaujame laikytis kitokios formulės: ukrainiečiai, neteisėtai laikomi RF, tikrai (privalo būti) įtraukti į kalinamų asmenų sąrašus; visas pasaulis žino, kur laikomi (Olehas) Sencovas, (Romanas) Suščenka, (Vladimiras) Baluchas, (Mykola) Karpiukas, (Jevhenas) Panovas, (Emyras-Useinas) Kuku, (Oleksandras) Kolčenka ir kiti“, – teigė I. Heraščenko.