Pasaulyje

2018.08.14 18:40

ESBO: Rytų Ukrainoje pastebėti Rusijoje pagaminti ginklai

ELTA 2018.08.14 18:40

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) antradienį pirmą kartą pranešė separatistų kontroliuojamose srityse Rytų Ukrainoje pastebėjusi Rusijoje pagamintus ginklus.

Rusija ne kartą yra neigusi, kad apginkluoja separatistus Rytų Ukrainoje. Tačiau ESBO pranešimas yra nešališkas patvirtinimas, kad Rusijoje pagaminti ginklai yra naudojami kovoje tarp Ukrainos kariuomenės ir separatistų. 

Pranešime naujienų agentūrai AFP ESBO specialioji stebėjimo misija Ukrainoje skelbė, kad liepos 28 d. „srityse, kurias kontroliuoja ne vyriausybė, pastebėjo keturias atskiras elektronines kovos sistemas“. 

Misijos teigimu, vienas iš jos dronų už 64 km į pietvakarius nuo separatistų tvirtovės Luhanso pastebėjo „Leer-3“, „Krasukha-2“, „Bylina“ ir „Repellent-1“ sistemas. 

Tokios sistemos pradėtos gaminti tik prieš kelerius metus ir jas gamina Rusija. Tačiau ESBO pranešime nėra atvirai minima sistemų kilmės šalis. 

Nuo konflikto Rytų Ukrainoje pradžios (2014 m. balandžio) žuvo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Karinis konfliktas kilo po Rusijos įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos. 

Ukraina ir jos sąjungininkės Vakaruose kaltina Rusiją remiant separatistus ir apginkluojant juos. Rusija atkakliai neigia kaltinimus.