Pasaulyje

2018.08.15 08:51

Per autobuso avariją Ekvadore žuvo 24 žmonės

BNS2018.08.15 08:51

Ekvadore anksti antradienį sudužus autobusui, vežusiam keleivius iš Kolumbijos ir Venesuelos, žuvo 24 žmonės, dar 22 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Tarp aukų yra dar neįvardytas skaičius venesueliečių ir kolumbiečių, o šių šalių ambasados buvo informuotos apie avariją, įvykusią netoli Kito, nurodė pareigūnai.

„Dauguma aukų – kolumbiečiai“, – sakė sostinės saugumo sekretorius Juanas Zapata.

Užsienyje registruotas autobusas, leidęsis nuokalne viename greitkelyje už 30 km į rytus nuo Kito, susidūrė su visureigiu, apvirto ir rėžėsi į tris namus prie kelio, pranešė pareigūnai.

Taip pat žuvo trys visureigiu važiavę ekvadoriečiai, sakė Kito nepaprastųjų operacijų komiteto vadovas Christianas Rivera ir pridūrė, kad tarp žuvusiųjų yra trys vaikai.

„Darbas sutelktas į Kolumbijos ir Venesuelos piliečių, kurių dauguma žuvo, atpažinimą“, – aiškino pareigūnas.

„Mūsų nepaprastųjų situacijų komandos nuvyko į vietą padėti gelbėjimo darbams. Reiškiame solidarumą šeimoms“, – sakoma Ch. Riveros „Twitter“ žinutėje.

Kito ugniagesių departamento pareigūnė Veronica Toapanta sakė, kad nelaimė įvyko anksti ryte tarp Pifo ir Papaljaktos miestelių.

Ekvadore per eismo įvykius žūva labai daug žmonių. Šią statistiką renkanti organizacija „Justicia Vial“ nurodo, kad kiekvieną dieną per avarijas keliuose žūva po septynis žmones, o dar apie 80 – sužeidžiama.

96 proc. šių eismo įvykių priežastis – žmonių, dažniausiai vairuotojų, klaidos, skelbia „Justicia Vial“.

Sekmadienį 12 žmonių žuvo ir dar 30 buvo sužeisti autobusui, vežusiam populiariausio Ekvadoro futbolo klubo – Gvajakilio „Barcelona S.C.“ – aistruolius, nulėkus nuo greitkelio ir apvirtus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.