Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.14 20:20

Italijoje sugriuvo greitkelio viadukas: skelbiama, kad žuvo mažiausiai 35 žmonės

BNS, LRT.lt 2018.08.14 20:20

Italijos šiauriniame Genujos mieste antradienį įgriuvo vienas iš viadukų greitkelyje A-10, pranešė ugniagesiai. Naujausiais duomenimis, žuvusiųjų skaičius siekia mažiausiai 35.

Kaip praneša BBC svetainė, remdamasi vietos gelbėtojų informacija, aukų mažiausiai yra 35.

Kaip anksčiau skelbė agentūra AFP, šalies vidaus reikalų ministras Matteo Salvini teigė, kad „apie trisdešimt“ žmonių žuvo.

„Dėkoju profesionaliems gelbėtojams ir savanoriams, prisijungusiems nuo pat pirmos minutės ir toliau tebegelbstintiems gyvybes. Deja, patvirtinta, kad yra 30 aukų, be to, daugybė (žmonių) patyrė sunkių traumų“, – ministras sakė žurnalistams Sicilijos mieste Katanijoje.

Kiek anksčiau M. Salvini dėl katastrofos Genujoje sušaukė krizių valdymo komisiją.

Pasak Italijos televizijos, antradienio vakarą nelaimės vietoje žada apsilankyti premjeras Giuseppe Conte.

Pasak žiniasklaidos, katastrofos metu ant viaduko buvo apie 20 transporto priemonių.

Anksčiau buvo skelbiama, kad per nelaimę žuvo 22, o sužaloti buvo aštuoni žmonės.

Reuters/Scanpix nuotr.

Pirmuosiuose televizijos reportažuose matyti miglos gaubiamas viadukas, kurio kelių dešimčių metrų ruožas buvo sugriuvęs. Pasak Italijos žiniasklaidos, sugriuvo 200 metrų viaduko ruožas.

Italijos priešgaisrinės saugos tarnyba informavo, kad pramoninėje vakarinėje miesto dalyje incidentas įvyko apie 12 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku.

Ugniagesių atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad viaduko ruožas užgriuvo maždaug 100 metrų žemiau esančius geležinkelio bėgius, o po nuolaužomis esama „automobilių ir sunkvežimių“.

Italijos policija socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad nelaimė įvyko siaučiant smarkiai audrai. Manoma, kad praėjusio amžiaus 7-e dešimtmetyje pastatytas viadukas sugriuvo neatlaikius laikančiosioms konstrukcijoms.

Italų žiniasklaidos teigimu, šio viaduko būklė jau seniai kėlė nerimą specialistams. Duomenų, kad šis incidentas gali būti susijęs su teroru, nėra, pranešė kanalas „RAI News“.

Italijos transporto ministras Danilo Toninelli pavadino šią nelaimę „milžiniška tragedija“.

Kiek anksčiau M. Salvini nurodė, kad į incidento vietą išsiųsti apie 200 ugniagesių.

„Kas minutę sekame situaciją Genujoje sugriuvus viadukui“, – tviteryje parašė ministras.

45-erių politikas – taip pat einantis vicepremjero pareigas ir vadovaujantis nacionalistinei Šiaurės lygai, kuri kartu su populistiniu „Penkių žvaigždučių judėjimu“ (M5S) valdo Italiją – pažadėjo rasti tragedijos kaltininkus.

„Važiavau tuo tiltu šimtus kartų ir padarysiu viską, kad sužinočiau kaltininkų – ankstesnių ir dabartinių – vardus. Taip mirti Italijoje nepriimtina“, – sakė jis.

Euroskeptikas M. Salvini taip pat nurodė, kad Italijai būtina investuoti daug lėšų į savo pasenusią infrastruktūrą ir pridūrė, kad tokiems užmojams galėtų trukdyti Europos Sąjungos apribojimai.

„Didelę Italijos dalį reikia padaryti saugią. Ir jei yra išorės įsipareigojimų, neleidžiančių mums leisti pinigus saugumui greitkeliuose... turėsime savęs paklausti, kas yra svarbiau: ir toliau gerbti šiuos įsipareigojimus ar pirmiausia rūpintis italų saugumu“, – akcentavo jis.

„Akivaizdu, pasirinksiu antrą variantą“, – pridūrė politikas.

Genuja yra įsikūrusi tarp jūros ir kalnų šiaurės vakarinėje Italijos dalyje. Dėl nelygaus reljefo šiame mieste ir jo apylinkėse yra daug viadukų ir tunelių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi