Pasaulyje

2018.08.14 13:25

Baltijos šalių parlamentarai kreipėsi į ES lyderius dėl politinių kalinių išlaisvinimo

LRT.lt2018.08.14 13:25

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir frakcijos nariai Andrius Kubilius bei Rasa Juknevičienė kartu su Latvijos ir Estijos parlamento nariais bei Europos parlamento atstovais kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos prezidentą Donaldą Tuską, Europos Parlamento prezidentą Antonio Tajanį, Europos Komisijos prezidentą Jeaną-Claude`ą Junckerį ir Europos Komisijos vicepirmininkę Federicą Mogherini dėl Olego Sencovo ir kitų politinių kalinių Rusijoje išlaisvinimo, rašoma išplatintame pranešime.

Baltijos šalių parlamentarai reikalauja nedelsiant paleisti O. Sencovą, kuris protestuodamas prieš Rusijos veiksmus badauja nuo gegužės 14 d. bei kartu išlaisvinti visus Ukrainos piliečius, kurie Rusijos kalėjimuose laikomi dėl politinių motyvų.

O. Sencovas yra Ukrainos kino režisierius ir politinis kalinys, dvidešimčiai metų įkalintas griežto režimo kalėjime Sibire dėl jo kritiško požiūrio į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, ir pirmiausiai į Rusijos įvykdytą okupaciją Kryme. Prieš beveik 90 dienų paskelbęs bado streiką, režisierius pasiekė kritinę būklę.

„Jei tarptautinė bendruomenė nedelsdama nesiims ryžtingų veiksmų, demokratinis ir laisvas pasaulis gali sulaukti panašios istorijos baigties, kaip Sergejaus Magnickio atveju. Kviečiame Europos Sąjungos lyderius netylėti ir reikalauti Rusijos prezidento V. Putino išlaisvinti O. Sencovą ir kitus Ukrainos politinius kalinius.

Kartu raginame Europos Sąjungą identifikuoti asmenis atsakingus už režisieriaus ir kitų Ukrainos piliečių sulaikymą ir įkalinimą bei paskelbti asmenines sankcijas prieš juos, kaip sunkius žmogaus teisių pažeidimus padariusius asmenis“, – rašoma kreipimesi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.