Pasaulyje

2018.08.14 15:54

Incidentas prie Didžiosios Britanijos parlamento tiriamas kaip teroristinis išpuolis

DELFI.lt, LRT.lt 2018.08.14 15:54

Prie Didžiosios Britanijos parlamento antradienį buvo sudaužytas automobilis, skelbia britų žiniasklaida. Kaip rodo paviešintos nuotraukos, jį galimai vairavo jaunas juodaodis vyras. Per incidentą nukentėjo keliolika žmonių, bet tik dviem iš jų prireikė medikų pagalbos.

Pranešama, kad liudininkai pasakoja išgirdę garsų trenksmą, kai sidabrinės spalvos automobilis atsitrenkė į Vestminsterio apsaugos barjerus. Incidentas įvyko maždaug 7.30 val. vietos laiku.

Skelbiama, kad automobilį iš karto apsuko kelios dešimtys ginkluotų pareigūnų. Užfiksuota, kaip iš automobilio išvelkamas juodai apsirengęs vyras. Kaip skelbia britų žiniasklaida, automobilyje nebuvo rasta ginklų. Transporto priemonėje buvo tik vairuotojas.

Pareigūnai tiria šį atvejį kaip teroristinį išpuolį.

„Skynews“ pranešė, kad per incidentą sužeisti keli pėstieji. Skotland Jardas skelbia, kad šiuo metu incidentas vertinamas kaip sudėtingas eismo įvykis, vairuotojas sulaikytas nelaimės vietoje.

Ryte parlamento pastatas buvo aptvertas, ten dirba gausios policijos pajėgos.

Liudininkų teigimu, iš pradžių pareigūnai elgėsi labai atsargiai, nes būta įtarimų, jog automobilyje gali būti sprogmuo. Liudininkas Jasonas Williamsas ITV laidai „Good Morning Britain“ sakė, kad incidentas buvo „labai labai baisus“ ir pridūrė, kad pats „jautė didelį nerimą“.

Skelbiama, kad policija užtvėrė „Millbank“ ir „Victoria Tower Gardens“. Įvykio vietoje sutelktos ugniagesių, greitosios pagalbos ir policijos pajėgos. Socialiniame tinkle „Twitter“ Skotland Jardas teigia: „7.37 val šiandien prie Parlamento į apsaugos barjerą rėžėsi automobilis. Vairuotojas sulaikytas incidento vietoje. Sužeisti keli pėstieji. Įvykio vietoje dirba pareigūnai. Daugiau informacijos suteiksime vėliau“.

URM: turimais duomenimis Lietuvos piliečiai nenukentėjo

Užsienio reikalų ministerijos turimais duomenimis šį rytą Londone į eismo dalyvius įsirėžus automobiliui Lietuvos piliečiai nenukentėjo.

„Primename, kad pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais URM visą parą teikiama telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu. Taip pat galima kreiptis į Lietuvos ambasadą Jungtinėje Karalystėje: +44 (0)20 7592 2840, el. paštu. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje: iOS ir Android“, – teigiama pranešime.