Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.13 08:56

Baigiasi D. Trumpo patarėjo P. Manaforto teismas

Paulo Manaforto teisme dėl mokesčių slėpimo ir sukčiavimo prokurorai baigs kaltinamąją dalį ir žiniasklaidos dėmesį prikaustęs procesas ims artėti prie kulminacijos. Jis pirmas iš keturių Donaldo Trumpo komandos narių, kuriems kaltinimus pateikė specialusis prokuroras, tiriantis Rusijos įtaką. Šis procesas susijęs ne su Rusija, bet su Ukraina – prokurorai ir liudytojai pateikė daug detalių, kaip P. Manafortas gavo milijonus iš ukrainiečių oligarchų, ir kam juos leido.

Aleksandrijos teisme P. Manafortas teisiamas dėl finansinių nusikaltimų. Jei bus pripažintas kaltu dėl bent vieno iš 18 kaltinimų, visam gyvenimui gali likti kalėjime.

Dirbęs respublikonų prezidentams ir pasaulio diktatoriams, prieš 12 metų jis įsitvirtino Ukrainoje, ir prezidentu Viktorą Janukovyčių pavertė ne už dyką.

Pasak prokurorų, iš Kijevo jis gavo apie 60 mln. dolerių, didžiąją dalį nuslėpė užsienio sąskaitose. Net už drabužius brangiausioje Amerikos siuvykloje neįprastai mokėdavo pavedimais iš užsienio. Nors teisėjas, garsėjantis aštriu protu ir griežtais sprendimais, vertė prokurorus vengti detalių – esą gerai gyventi – ne nusikaltimas, prisiekusieji išgirdo jų gausybę – pavyzdžiui, apie 15 tūkst. dolerių už šį stručio odos švarką.

Bet skaudžiausias liudijimas – iš buvusio jo padėjėjo, kuris taip pat sulaukė kaltinimų, bet, kitaip negu P. Manafortas, kaltę pripažino ir sutiko bendradarbiauti su prokurorais.

Apklausiamas kaip liudytojas jis papasakojo ne tik, kaip grobstė lėšas kartu su P. Manafortu, bet ir kaip grobstė lėšas iš P. Manaforto. Dar daugiau – atskleidė, kaip išsekus pinigų srautui iš Ukrainos, buvęs jo vadovas mėgino išsaugoti įprastą gyvenimo būdą ir apgaule gauti paskolų.

Išsamiau apie teismą – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi