Pasaulyje

2018.08.12 21:50

Malyje vykstant prezidento rinkimams, nušautas rinkimų stoties vadovas

BNS2018.08.12 21:50

Malyje sekmadienį vykstant prezidento rinkimams, džihadistai nušovė vienos rinkimų stoties vadovą, pranešė vietos pareigūnas ir šaltiniai iš saugumo institucijų.

„Džihadistai apie 13.30 val. (16.30 val. Lietuvos laiku) atvyko į rinkimų stotį Arkodijoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė vietos pareigūnas.

„Jie pareikalavo kiekvieno iškelti rankas. Rinkimų stoties prezidentas bandė pabėgti. Džihadistai jį nušovė“, – pridūrė šaltinis.

Pasak jo, ginkluoti vyrai rinkimų stotyje uždraudė visiems balsuoti.

Du šaltiniai iš saugumo institucijų taip pat patvirtino informaciją apie šią nelaimę. Vienas jų sakė, kad į rinkimų stotį įsiveržė šeši asmenys.

Malyje sekmadienį vyksta antrasis prezidento rinkimų turas. Čia antros kadencijos siekia dabartinis šalies vadovas Ibrahimas Boubacaras Keita ir buvęs finansų ministras Soumaila Cisse.

Balsavimas vyksta tvyrant prastai saugumo situacijai šioje Vakarų Afrikos šalyje.

Pirmojo rinkimų turo metu silpnai kontroliuojamoje centrinėje šalies dalyje taip pat vyravo smurtas, dėl to buvo uždarytos kelios rinkimų stotys.

Antrojo turo metu saugumas buvo itin smarkiai sustiprintas, teigia pareigūnai. Jie šeštadienį nurodė užkirtę kelią sąmokslui įvykdyti kelias atakas Bamake prieš pat balsavimą.

Sekmadienį vykstančio antrojo turo metu dėl saugumo situacijos taip pat neveikia kelios balsavimo vietos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt