Pasaulyje

2018.08.12 16:36

Tarp policijos smurto neišsigandusių protestuotojų Rumunijoje – ir emigrantai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.12 16:36

Rumunijoje dešimtys tūkstančių protestuotojų antrą vakarą iš eilės susirinko reikalauti vyriausybės atsistatydinimo, neišsigandę policijos penktadienį panaudoto smurto, per kurį nukentėjo kone pusė tūkstančio žmonių.

Jau pusantrų metų nesiliauja akcijos prieš kairiųjų vyriausybės korupciją ir įžūlius mėginimus panaikinti bausmes korumpuotiems valdininkams bei politikams. Tačiau šįkart į Bukareštą susirinko daug emigrantų – jie sako, kad korupcija ir skurdas yra pagrindinės priežastys, neleidžiančios grįžti į tėvynę.

Į savaitgalio protestus suvažiavo gausios emigrantų bendruomenės atstovai. Kai kas specialiai skrido iš Niujorko, kai kas per Europą vairavo iš Ispanijos. Nuo trijų iki penkių milijonų žmonių, iki ketvirtadalio Rumunijos gyventojų, yra išvykę ieškoti laimės į užsienį – ir nekvalifikuoti darbininkai, ir mokslų daktarai. Kasmet jie namo atsiunčia apie keturis milijardus eurų.

„Esu čia, nes nenoriu, kad Rumunijos visuomenėje įsivyrautų baimė. Tai paskutinis mums likęs dalykas – protestuoti laisvai“, – buvo kalbama protestuose.

Sugrįžti į gatves protestuotojų nesustabdė ir riaušės diena anksčiau. Policija sako, kad tik kovėsi su saujele chuliganų, kurie mėgino veržtis į vyriausybės pastatą, mėtė butelius ir akmenis.

Bet ir prezidentas griežtai pasmerkė neproporcingą jėgos naudojimą. Iš šimtų sužeistųjų apie 70 gydoma ligoninėse, kaltinimai pateikti aštuoniems.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.