Pasaulyje

2018.08.12 16:28

Izraelio premjeras reikalauja visiško ugnies nutraukimo Gazoje

BNS2018.08.12 16:28

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu sekmadienį pareikalavo visiško ugnies nutraukimo iš Gazą valdančio judėjimo „Hamas“.

Tai buvo pirmas Izraelio premjero viešas pareiškimas po dar vieno gyvybių nusinešusio įtampos padidėjimo tarp dviejų pusių.

Jungtinių Tautų pareigūnai ir Egiptas mėgina užtikrinti ilgalaikes paliaubas tarp Izraelio ir „Hamas“, nors Izraelio pareigūnai kol kas tokių pastangų nekomentuoja.

Nuo liepos užfiksuoti trys dideli smurto proveržiai.

„Esame įpusėję kampaniją prieš terorą Gazoje, – Izraelio vyriausybės posėdžio pradžioje pareiškė B. Netanyahu. – Ji nesibaigs vienu smūgiu. Mūsų reikalavimas yra aiškus – visiškas ugnies nutraukimas. Nepasitenkinsime niekuo mažiau.“

„Iki šiol esame sunaikinti šimtus „Hamas“ karinių taikinių ir su kiekviena ataka Izraelio ginkluotosios pajėgos priverčia „Hamas“ sumokėti vis didesnę kainą“, – pareiškė Izraelio vyriausybės vadovas.

B. Netanyahu jaučia politinį spaudimą imtis griežtesnių veiksmų prieš „Hamas“, nors abi pusės nenori pradėti jau ketvirto tarpusavio karo nuo 2008 metų.

Praėjusį ketvirtadienį pasiektų neoficialių paliaubų iki šiol iš esmės laikomasi, nors nuo tada trys palestiniečiai žuvo nuo Izraelio karių ugnies per pasienyje surengtus protestus ir susirėmimus.

Ketvirtadienį Izraelis smarkiai apšaudė „Hamas“ pozicijas po to, kai šis judėjimas ir jo sąjungininkai trečiadienį paleido daugiau nei 180 raketų ir apšaudė Izraelį iš minosvaidžių.

Per Izraelio atakas žuvo trys palestiniečiai, įskaitant moterį ir jos pusantrų metų dukrą. O septyni izraeliečiai buvo sužeisti palestiniečiams atsišaudžius raketomis.

Tai buvo viena rimčiausių eskalacijų nuo 2014 metų Gazos karo, kuris kilo po kelis mėnesius augusios įtampos.

Nuo kovo 30 d., kuomet Gazos pasienyje prasidėjo protestai ir susirėmimai, žuvo mažiausiai 168 palestiniečiai. Daugiausia jų per demonstracijas nušovė Izraelio kariai. Kiti žuvo per antskrydžius.

Per tą patį laikotarpį vienas palestiniečių snaiperis nušovė vieną Izraelio karį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.