Pasaulyje

2018.08.10 19:56

Paryžius: V. Putinas žada „reaguoti“ į pasiūlymus dėl Rusijoje kalinamo O. Sencovo

BNS 2018.08.10 19:56

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo „reaguoti“ į Prancūzijos lyderio Emmanuelio Macrono pasiūlymus dėl Rusijoje kalinamo ir bado streiką tęsiančio ukrainiečių režisieriaus Oleho Sencovo, penktadienį pranešė Eliziejaus rūmai.

„Respublikos prezidentas [E. Macronas] išreiškė prezidentui Putinui susirūpinimą dėl to, kad O. Sencovo sveikatos būklė, regis, pavojingai blogėja, ir (pareiškė), jog Rusija privalo skubiai rasti humanitarinį šios situacijos sprendimą, – sakoma Eliziejaus rūmų pranešime. – Respublikos prezidentas šiuo klausimu pateikė keletą pasiūlymų.“

V. Putinas savo ruožtu pažadėjo „reaguoti ir greitai pateikti detalių apie O. Sencovo sveikatą“, sakoma E. Macrono biuro pranešime.

Režisierius atlieka 20 metų laisvės atėmimo bausmę už terorizmą. Jis buvo nuteistas už prorusiškų partijų būstinių padegimus Kryme po to, kai Rusija aneksavo šį Ukrainai priklausantį Juodosios jūros pusiasalį.

O. Sencovas kali Jamalo nencų autonominėje apygardoje Sibire esančioje kolonijoje. Jis badauja nuo gegužės 14 dienos, reikalaudamas, kad Rusija paleistų visus ukrainiečių politinius kalinius.

Anksčiau šią savaitę jo advokatas pranešė, kad režisierius jau neteko 30 kilogramų ir susiduria su širdies problemomis.

42 metų O. Sentsovas nevalgo jau 89 dienas. Tačiau iš medikų jis gauna tam tikrų maisto papildų. 

Savo klientą aplankęs advokatas Dmitrijus Dinzė sakė nesutinkantis su antradienį kalėjimų tarnybos paskelbtu pareiškimu, kad O. Sencovo sveikatos būklė yra „patenkinama“.  

„Ne, nesutinku. Jo būklė yra bloga“, – pažymėjo advokatas. 

Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ praėjusią savaitę pranešė, kad Rusija atmetė jos prašymą leisti aplankyti režisierių kartu su nepriklausomu medicinos ekspertu, kurias įvertintų jo sveikatos būklę. 

Kalinys supranta, kad gali mirti, sakė D. Dinzė ir pridūrė: „Jis pasirengęs iki galo ginti savo poziciją.“

D. Dinzė socialiniame tinkle „Facebook“ paviešino O. Sencovo ranka rašytą raštelį su antradienio data. Jame režisierius atmeta advokatų siūlymą, kad jis būtų perkeltas į ligoninę gimtajame Kryme, ir pripažįsta, kad jo sveikatos būklė yra prasta.