Pasaulyje

2018.08.10 20:21

Rusija perspėja: JAV sankcijas laikys ekonominio karo paskelbimu

Rusija perspėja, kad jeigu Jungtinės Valstijos tikrai imsis naujų sankcijų, kaltindamos Maskvą bandymu nunuodyti buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį, laikys tai ekonominio karo paskelbimu.

Premjeras Dmitrijus Medvedevas perspėjo, kad Rusija atsakys ekonominėmis, politinėmis ir kitomis priemonėmis, nors nepatikslino, kokios „kitos priemonės“ galėtų būti.

„Jeigu bus imtasi tokių draudimų kaip bankų veikla ar uždrausta naudoti kokią nors valiutą, tai aiškiai galima laikyti ekonominio karo paskelbimu. Ir į šį karą mes turėsime reaguoti ekonominėmis, politinėmis ir, jeigu prireiks, kitomis priemonėmis. Mūsų Amerikos partneriai tai turi suprasti“, – sako jis.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį JAV diplomatijos vadovui Mike`ui Pompeo telefonu pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta naujausias Vašingtono sankcijas, pranešė URM.

„Rusijos pusė pareiškė kategoriškai atmetanti naująsias sankcijas, apie kurias neseniai paskelbė Vašingtonas“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Valstybės departamentas paskelbė, kad nuo rugsėjo 22 dienos turinčios įsigalioti sankcijos apima draudimą teikti Rusijai bet kokią pagalbą, išskyrus humanitarinę, parduoti karinės ir dvigubos paskirties prekes, teikti valstybines paskolas ir kitokią finansinę pagalbą.

Be to, po trijų mėnesių turėtų įsigalioti antras, gerokai skaudesnis Rusijai sankcijų paketas, jei Maskva nesuteiks cheminių ginklų nenaudojimo garantijų ir nesutiks leisti Jungtinių Tautų atstovams patikrinti kai kuriuos karinius objektus.