Pasaulyje

2018.08.10 09:20

M. Trump tėvams suteikta Amerikos pilietybė

BNS 2018.08.10 09:20

Slovėnijoje gimę Jungtinių Valstijų pirmosios ponios Melanios Trump tėvai ketvirtadienį Niujorke tapo Amerikos piliečiais, naujienų agentūrai AFP patvirtino jų imigracijos reikalų advokatas Michaelas Wildesas.

Prezidento Donaldo Trumpo uošviai Viktoras ir Amalija Knavsai davė pilietybės priesaiką, nurodė advokatas.  

Jis nepatikslino, kiek truko pilietybės suteikimo procesas, taip pat nenurodė, ar 48 metų pirmoji ponia buvo jų laiduotoja.  

D. Trumpas laikosi griežtos pozicijos imigracijos klausimu ir griežtai kritikuoja vadinamąją grandininę migraciją, kai natūralizuoti JAV piliečiai gali laiduoti už savo artimus giminaičius, kad šie gautų leidimą nuolat gyventi šalyje. 

Respublikonų partijos prezidentas tvirtina, kad dėl tokios sistemos amerikiečiai praranda darbo vietas ir ji kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Jis pasisako už nuopelnais paremtą sistemą, kuri pirmenybę teiktų labiau išsilavinusiems anglakalbiams profesionalams. 

Automobilių pardavimu Slovėnijoje užsiėmusiam Viktorui Knavsui ir tekstilės fabrike dirbusiai Amalijai Knavs yra daugiau nei 70 metų. Jie abu yra pensininkai, didžiąją laiko dalį praleidžia Jungtinėse Valstijose ir dažnai matosi su dukra bei anūku Barronu.