Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Egipto Musulmonų brolijai pareikštas 48 valandų ultimatumas

Karinė Egipto vadovybė ketvirtadienį Musulmonų brolijai pareiškė 48 valandų ultimatumą, remdamasi naujienų agentūra „Reuters“ praneša lenta.ru.

Karinė Egipto vadovybė ketvirtadienį Musulmonų brolijai pareiškė 48 valandų ultimatumą, remdamasi naujienų agentūra „Reuters“ praneša lenta.ru.

Iki šeštadienio vidurdienio radikaliam islamistų judėjimui, anksčiau buvusiam valdžioje, sudaryta galimybė prisijungti prie politinio susitaikymo ir sureguliavimo plano.

„Mes nieko nesiimsime pirmi, tačiau, be abejonės, ryžtingai reaguosime į bet kokius smurto ar terorizmo raginimus iš Musulmonų brolijos lyderių ar šalininkų. Mes įsipareigojame apsaugoti taikius demonstrantus, neatsižvelgdami į tai, kam jie atstovauja“, – sakė Egipto kariuomenės atstovas.

Karinė vadovybė liepos 3 dieną nušalino prezidentą Mohammedą Mursį, kuris naudojosi Musulmonų brolijos parama. Islamistai atsisakė bendradarbiauti su laikina valdžia, įvykius pavadinę kariniu perversmu. Netrukus keli judėjimo lyderiai buvo apkaltinti kurstę riaušes. Liepos 14 dieną buvo įšaldytas aukšto rango islamistų turtas, o trečiadienį prokuratūra išdavė orderį, leidžiantį suimti Musulmonų brolijos lyderį Mohammedą Badie ir aštuonis jo bendrininkus.

Anksčiau Egipto gynybos ministras Abdulas Fattah al-Sisi paragino egiptiečius penktadienį susirinkti į mitingą, kuriuo būtų paremtas siūlymas kariuomenei suteikti papildomų įgaliojimų, kad ši atkurtų tvarką šalyje. Islamistų nuomone, laikina valdžia turi visas teisinės galimybes užkirsti kelią neramumams.

Per Musulmonų brolijos šalininkų ir priešininkų susirėmimus Egipte nuo M.Mursi nuvertimo žuvo apie 200 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi