Pasaulyje

2018.08.09 13:03

Indonezijos ministras: žemės drebėjimo aukų padaugėjo iki 319

BNS 2018.08.09 13:03

Žuvusiųjų skaičius po savaitgalį Indonezijos Lomboko salą supurčiusio 6,9 balo žemės drebėjimo išaugo iki 319, ketvirtadienį pranešė šalies saugumo ministras. „Naujausiais duomenimis, žuvo 319 žmonių“, – sakė Wiranto (Virantas), kuris, kaip ir dauguma indoneziečių, turi tik vieną vardą.

Indonezijos Lomboko salą, praėjusią savaitę nuniokotą smarkaus žemės drebėjimo, ketvirtadienį sukrėtė galingas pakartotinis smūgis.

5,9 balo požeminis smūgis, kurio židinys buvo negiliai, sukrėtė Lomboką ketvirtadienį. Pakartotinio smūgio epicentras buvo šiaurės vakarinėje salos dalyje, nurodė USGS.

„Žemės drebėjimas buvo stipriai juntamas. Nuo sekmadienio regione buvo dar 355 pakartotiniai smūgiai“, – sakė Nacionalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros atstovas spaudai Sutopo Purwo Nugroho.

Kaip pasakojo naujienų agentūros AFP reporteris, evakuotieji, prieglobstį gavę šiauriniame Lomboko Tanjungo rajone, išbėgo į kelią verkdami ir šaukdami.

Gatvėse pastatyti motociklai po smūgio buvo išsibarstę kur pakliuvo, kai kurių netoliese esančių pastatų sienos sugriuvo.

Moteris, dėvėjusi motociklininko šalmą, stovėjo ir verkė su dviem dukterimis ant rankų.

„Buvome įstrigę automobilių spūstyje, kol vežėme paramą. Ir netikėtai pasirodė, kad į mūsų automobilį buvo trenktasi iš užpakalio, smūgis buvo toks stiprus, – AFP sakė liudininkas Sri Laksmi. – Žmonės gatvėse pradėjo panikuoti, išlipo iš automobilių, bėgo skirtingomis kryptimis vidury kelio.“

Sekmadienį šiaurinę ir vakarinę Lomboko dalis supurtė 6,9 balo žemės drebėjimas, kurio židinys taip pat buvo negiliai. 

Provincijos paieškų ir gelbėjimo agentūros, dirbančios Lomboko saloje, viršininkas Nyomanas Sidekary naujienų agentūrai AP ketvirtadienį sakė, kad sekmadienio drebėjimo aukų skaičius išaugo iki 227. Anksčiau buvo skelbiama apie 164 žuvusiuosius.

Indonezijos valdžios institucijos sakė, jog tikimasi, kad dar daugiau išgyvenusiųjų bus aptikta tarp nuolaužų atokesnėse salos vietose, kurių pagalba dar nepasiekė.

„Žemės drebėjimas neturi jokio potencialo sukelti cunamį“, – ketvirtadienį po pakartotinio smūgio teigė Hary Tirto Djatmiko, Indonezijos meteorologijos, klimatologijos ir geofizikos agentūros (BMKG) atstovas.

Kiek anksčiau pranešta, kad Indonezijos Lomboko salą sukrėtusio smarkaus žemės drebėjimo aukų padaugėjo iki 164, o daugiau kaip 1,4 tūkst. žmonių buvo sužeisti, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida, remdamasi vietos pareigūnų pateikiamais duomenimis.

Išvakarėse televizija „CNN Indonesia“ pranešė apie gerokai didesnį skaičių žuvusiųjų – 347 žmones.

Indonezijos pareifūnų teigimu, daugybėje atokių salos rajonų tebėra žmonių, kuriems reikalinga pagalba, tačiau dėl suniokotų kelių gelbėtojams kol kas nepavyksta pasiekti tų vietų.

„Dar laukiame situacijos vertinimų iš ištisos virtinės atokių rajonų šalies šiaurėje, tačiau jau dabar aišku, kad šis drebėjimas buvo itin pražūtingas“, – sakoma Lomboke dirbančios „Raudonojo Kryžiaus“ komandos pranešime.

„Raudonasis Kryžius“ nurodė, kad aplankė daugybę kaimų, kurie buvo „visiškai suniokoti“.

Sekmadienį Lomboką supurtė 6,9 balo žemės drebėjimas, kurio židinys buvo negiliai.