Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.08 16:50

Buvęs JK užsienio reikalų sekretorius B. Johnsonas kritikuoja burkas

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May reikalauja savo buvusio užsienio reikalų sekretoriaus atsiprašyti už aštrius žodžius kritikuojant burkas. Borisas Johnsonas atrėžia esą „puolimas prieš jį juokingas“. Kai kurie partijos bendražygiai ir opozicijos politikai mano, kad su pašto dėžutėmis burkas dėvinčias moteris palyginęs B. Johnsonas neatsakingai kursto antimusulmoniškas nuotaikas, slapčia galvodamas kaip premjerės pareigose pakeisti Th. May.

Rašydamas dienraščio „The Telegraph“ nuomonių skiltyje praėjusį mėnesį po nesutarimų su premjere iš užsienio reikalų sekretoriaus pareigų pasitraukęs B. Johnsonas sako, kad visiško burkų draudimo nepalaiko, tačiau jam burkos atrodo moterų priespaudos simbolis ir esą „juokinga“, kai žmonės renkasi su jomis pasirodyti „kaip pašto dėžutės“.

Pasak B. Johnsono, jis turi teisę tikėtis, kad su juo bendraudamos rinkėjos apdangalus nusiims ir to paties turėtų tikėtis mokyklos, jei mokiniai pasirodytų kaip „banko plėšikai“.

Premjerei Th. May, su B. Johnsonu nesutariusiai dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos plano, tokie žodžiai pasirodė per aštrūs.

„Niekas neturėtų nurodinėti, kaip moteriai rengtis. Kai ginčijamės apie tai, o tai darome atvirai, privalu visiems žodžius vartoti atsargiai. Akivaizdu, kad B. Johnsono žodžiai apie žmonių aprangą užgavo. Aš tokių žodžių nebūčiau vartojusi“, – teigia Th. May.

Leiboristų opozicijos parlamentarai ir kai kurie konservatorių bendražygiai irgi kritikuodami B. Johnsono retoriką spėja, kad ir anksčiau kandžiais žodžiais garsėjęs B. Johnsonas, nuomonę dienraštyje aštriai išdėstė galvodamas apie iššūkį Th. May, netrukus siekiant konservatorių lyderio ir premjero posto. Esą B. Johnsonas jaučia kokie vėjai pučia visuomenėje.

 „Žmonės, gyvenantys Vestminsterio burbule, dėl B. Johnsono komentarų užsigaus. O tauta ne. Štai kur esmė. Tarp tautos ir elito didelis atotrūkis. Tarp politikų kalbos ir tikrų žmonių kalbos. Man atrodo, kad Borisas dabar turi daugiau šansų tapti premjeru. Tikrai ne mažiau“, – sako Nigelis Garage`as.

Didžiosios Britanijos musulmonų taryba kritikuoja B. Johnsoną neatsakingai kalbant, ypač turint mintyje antimusulmoniškas tendencijas. Esą B. Johnsonas ima pataikauti radikalios dešinės rėmėjams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi