Pasaulyje

2018.08.08 12:07

Iranas: derybos su JAV galimos, tačiau be aiškios darbotvarkės būtų betikslės

ELTA 2018.08.08 12:07

Derybos tarp JAV ir Irano yra galimos, tačiau, neturint aiškios darbotvarkės, Teheranui jos būtų betikslės, sakė Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas.

„Nenorime paversti derybų tabu, tačiau jos turėtų duoti rezultatų ir nebūti laiko švaistymu“, – interviu Irano naujienų agentūrai sakė M. J. Zarifas.

Irano užsienio reikalų ministro teigimu, Iranas niekada neatmetė politinių derybų, net su Jungtinėmis Valstijomis, bet visada vykdė jas iš anksto žinant jų darbotvarkę ir numatant aiškius rezultatus.

Gegužę JAV pasitraukus iš 2015 metais pasiekto Irano branduolinio susitarimo, antradienį JAV atnaujino Iranui ekonomines sankcijas. Šiuo žingsniu prezidento Donaldo Trumpo administracija siekia didinti spaudimą Teheranui. D. Trumpas mano, kad atnaujintos ekonominės sankcijos privers Iraną tartis dėl naujo susitarimo ir nutraukti „piktavališką“ savo veiklą.

Praėjusią savaitę JAV vadovas teigė esąs pasiruošęs bet kuriuo metu ir be jokių išankstinių sąlygų susitikti su Irano vadovais. Pirminė Irano reakcija į pasiūlymą susitikti buvo kitokia. Irano prezidento patarėjas teigė, kad „sugrįžimas į branduolinį susitarimą“ ir „pagarba Irano tautos teisėms“ sudarytų sąlygas deryboms.