Pasaulyje

2018.08.08 09:51

M. Pompeo: JAV pozicija dėl Krymo nepasikeitė

BNS 2018.08.08 09:51

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike`as Pompeo per pokalbį telefonu su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka patvirtino, kad Vašingtono pozicija dėl Krymo nepasikeitė, trečiadienį pranešė JAV valstybės departamentas.

„Valstybės sekretorius Pompeo patvirtino ryžtingą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui. Jis pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos nepripažįsta ir niekada nepripažins Rusijos bandymų, susijusių su Krymo aneksija“, – sakoma Valstybės departamento pranešime.

Taip pat M. Pompeo „pareikalavo Ukrainos įgyvendinti tuos TVF (Tarptautinio valiutos fondo) reikalavimus, kurie dar nėra realizuoti“.

JAV diplomatijos vadovas taip pat pasveikino Ukrainą priėmus įstatymus dėl antikorupcinio teismo steigimo ir nacionalinio saugumo, sakoma JAV valstybės departamento pranešime.

P. Porošenkos tinklalapyje naktį iš antradienio į trečiadienį paskelbtame pranešime apie pokalbį su M. Pompeo pabrėžiama, kad „šalys pritarė tolesniam pasipriešinimui Rusijos agresijai ir Ukrainos teritorinio vientisumo atkūrimui, taip pat ir atsižvelgus į naujausius kontaktus tarp šių dviejų valstybių vadovų“.

M. Pompeo ir P. Porošenka taip pat sutarė, kad svarbu koordinuoti veiksmus dislokuojant Jungtinių Tautų taikdarius visoje Rytų Ukrainoje, ir patvirtino poziciją dėl Rusijos eksporto dujotiekio plėtros projekto „Nord Stream 2“, informavo Ukrainos prezidento spaudos tarnyba.