Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.25 16:57

Egipte Sirijos pabėgėliai sulaikomi ir grasinama juos deportuoti

ELTA 2013.07.25 16:57

Žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ skelbia, kad Egipte nepateikus jokių kaltinimų sulaikomi Sirijos pabėgėliai ir grasinama juos deportuoti, praneša „Reuters“.

Žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ skelbia, kad Egipte nepateikus jokių kaltinimų sulaikomi Sirijos pabėgėliai ir grasinama juos deportuoti, praneša „Reuters“.

Sprukdami nuo pilietinio karo į Egiptą atvyko mažiausiai 90 tūkst. sirų. Po to, kai liepos 3 dieną Egipto kariuomenė nuvertė prezidentą Mohamedą Mursi, vis daugiau pabėgėlių skundžiasi pareigūnų priekabiavimu ir baiminasi, kad jie tampa Egipto vidaus problemų atpirkimo ožiais.

Niujorke įsikūrusi organizacija „Human Rights Watch“ teigia, kad Egipto policija vien liepos 19 ir 20 dienomis sulaikė 72 vyrus ir devynis berniukus iš Sirijos. Tarp sulaikytųjų buvo ir registruotų prieglobsčio ieškotojų bei mažiausiai devyni asmenys su galiojančiomis vizomis arba leidimais gyventi Egipte. Mažiausiai 14 sulaikytųjų sulaukė grasinimų deportuoti. Egipto valdžia šio pranešimo nekomentavo.

M. Mursi praeitą mėnesį paskelbė, kad nutraukia visus diplomatinius ryšius su Sirija, o jo šalininkai sunitai musulmonai atvirai kalbėjo apie karo paskelbimą pajėgoms, kurios ištikimos Sirijos prezidentui Basharui al Assadui. B. al Assado pajėgas remia Iranas ir Libano šiitų grupuotė „Hezbollah“.

Valdžią perėmusi Egipto kariuomenė šalinasi M. Mursi pozicijos ir žada būti neutralesnė Sirijos vyriausybės atžvilgiu. Valdant M. Mursi sirai į Egiptą galėjo atvykti be vizos, bet kariuomenė šią tvarką panaikino. Šimtai Sirijos pabėgėlių buvo išsiųsti atgal, nes į Egipto oro uostus atskrido be vizų.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi