Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.25 16:49

Kijeve prieš V. Putino vizitą žiauriai sumuštas „Femen“ ideologas

ELTA 2013.07.25 16:49

Kijeve sumuštas vienas iš moterų judėjimo „Femen“ ideologų Viktoras Sviatskis, praneša organizacijos spaudos tarnyba. Incidentas įvyko trečiadienio vakarą prie „Femen“ biuro Ukrainos sostinėje.

Kijeve sumuštas vienas iš feministinio judėjimo „Femen“ ideologų Viktoras Sviatskis, praneša organizacijos spaudos tarnyba. Incidentas įvyko trečiadienio vakarą prie „Femen“ biuro Ukrainos sostinėje.

„Femen“ pranešime nenurodoma, kiek konkrečiai buvo užpuolikų. Jame pabrėžiama, kad užpuolikai grasino taip pat susidoroti su judėjimo aktyvistėmis, „jeigu bus mėginama sutrukdyti būsimas masines posovietinių diktatorių vaikštynes Rusios krikšto metinių proga“.

Organizacija išplatino nuotrauką, kurioje užfiksuotas V. Sviatskis žiauriai sumuštu ir ištinusiu veidu bei krauju permirkusiais marškinėliais.

„Femen“ narės įtaria, kad užpuolimą suorganizavo specialiųjų tarnybų darbuotojai, ir ne tik Ukrainos, bet ir Rusijos bei Baltarusijos. Aktyvistės teigia, kad pastarosiomis dienomis be paliovos buvo persekiojami „plačiajai publikai nežinomi vyrai, dirbantys organizacijoje“.

Kijeve šią savaitę vyksta renginiai, skirti Rusios krikšto 1025 metų jubiliejui. Manoma, kad savaitgalį į Ukrainos sostinę atvyks Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas patriarchas Kirilas. Jiems abiem jau teko stebėti pusnuogių aktyvisčių išpuolius. V. Putinui – balandžio mėnesį Hanoverio pramonės mugėje, o patriarchui Kirilui – pernai Borispolio oro uoste prie Kijevo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi