Pasaulyje

2018.08.07 22:05

M. Pompeo: Vašingtonas palaiko Gruzijos teritorinį vientisumą

BNS 2018.08.07 22:05

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo per antradienį įvykusį pokalbį telefonu su Gruzijos prezidentu Georgijumi Margvelašviliu patvirtino, kad Vašingtonas palaiko Gruzijos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, pranešė gruzinų prezidentūra.

Jos pranešime sakoma, kad pokalbis buvo surengtas JAV diplomatijos vadovo iniciatyva.

„JAV valstybės sekretorius pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos niekada nesusitaikys su Gruzijos teritorijų okupacija ir ateityje rems Gruziją sprendžiant šį iššūkį, kuris praėjus 10 metų po Rusijos karinės agresijos tebeegzistuoja“, – nurodė Gruzijos lyderio biuras.

Pranešime taip pat pažymima, jog M. Pompeo sveikina Gruzijos vyriausybės taikias iniciatyvas, nukreiptas į taikų konflikto sureguliavimą.

„Buvo pažymėta Gruzijos tolesnės demokratinės raidos svarba ir buvo pabrėžtas Gruzijos prezidento asmeninis vaidmuo ir jo indėlis į šalies demokratinį vystymąsi“, – priduriama jame.

Gruzijos prezidentas savo ruožtu padėkojo M. Pompeo už paramą jo šaliai.

„G. Margvelašvilis pažymėjo, kad ši parama itin juntama iš prezidento (Donaldo) Trumpo administracijos“, – sakoma pranešime.

Taip pat skelbiama, kad per pokalbį buvo aptartos konkrečios konflikto sureguliavimo priemonės, pasiektos per neseniai įvykusį NATO viršūnių susitikimą Briuselyje.