Pasaulyje

2018.08.07 16:50

Londonas pakvietė OPCW ekspertus tirti cheminį incidentą Eimsberyje

BNS 2018.08.07 16:50

Londonas pasiūlė Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) ekspertams kartu su britų policija tirti incidentą Eimsberyje, kur du žmonės, kaip manoma, buvo paveikti nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“, antradienį paskelbė JK Užsienio reikalų ministerija.

Remiantis išplatintu pareiškimu, britų vyriausybė paprašė organizacijos ekspertų „tęsti darbą, nukreiptą į nervus paralyžiuojančios medžiagos rūšies nepriklausomą patvirtinimą“.

„Per savo vizitą (OPCW) ekspertai surinks papildomų mėginių, kurie bus panaudoti tyrimo metu“, – sakoma pranešime.

OPCW savo ruožtu patvirtino Britanijos užsienio reikalų ministerijos pranešimą.

„Rugpjūčio 6-ąją OPCW gavo Jungtinės Karalystės užklausą, kurioje prašoma pratęsti techninį bendradarbiavimą dėl nesankcionuotų cheminių elementų įvertinimo... OPCW antrą kartą nusiųs (į Didžiąją Britaniją) komandą rinkti papildomų mėginių“, – nurodoma organizacijos pareiškime.

Anksčiau OPCW jau lankėsi Britanijoje, kur surinko mėginių, susijusių su apnuodijimais Eimsberyje. Šie mėginiai buvo išsiųsti į dvi specialiąsias laboratorijas analizei.

Charlie Rowley ir jo partnerė Dawn Sturgess buvo hospitalizuoti birželio 30-ąją po to, kai, britų valdžios teigimu, apsinuodijo „Novičiok“ Eimsberyje. Šis miestas yra netoli Solsberio, kur kovą, kaip įtaria britų tyrėjai, ta pačia medžiaga buvo apnuodyti buvęs Rusijos dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir jo duktė Julija.

Apie D. Sturgess mirtį pranešta liepos 8-ąją, o jos partneris buvo išrašytas iš ligoninės liepos 20-ąją.

Tyrėjai mano, kad pora rado gatvėje kvepalų flakoną, kuriame buvo nervus paralyžiuojančios medžiagos.

JK pareigūnai dėl Skripalių apnuodijimo kaltina Rusijos vyriausybę. Pats Kremlius neigia, kad yra kaip nors su tuo susijęs. Londonas kol kas niekam nepriskyrė atsakomybės už incidentą Eimsberyje.