Pasaulyje

2018.08.07 11:18

S. Arabija sustabdo skrydžius į Torontą dėl konflikto su Kanada

ELTA 2018.08.07 11:18

Valstybinės Saudo Arabijos oro linijos sustabdė savo tiesioginius skrydžius į Torontą po to, kai Kanada paragino nedelsiant paleisti įkalintus žmogaus teisių aktyvistus, informuoja BBC. 

Kaip jau skelbta, Saudo Arabija pirmadienį nurodė Kanados ambasadoriui per 24 valandas išvykti iš šalies ir atšaukė savo pasiuntinį iš šios valstybės. Šalis taip pat pranešė įšaldanti bet kokias prekybos operacijas tarp dviejų šalių.

Atsakydama į tokias priemones Kanada pažadėjo „toliau ginti žmogaus teises“.

Rijadas ėmėsi minėtų priemonių po to, kai Otava paragino paleisti karalystėje sulaikytą žmogaus teisių gynėją Samar Badawi ir jos brolį tinklaraštininką Raifą Badawį. Kanados užsienio reikalų ministrės Chrystios Freeland pareiškimas šiuo klausimu Saudo Arabijos sostinėje buvo palaikytas kišimusi į šalies vidaus reikalus.

Tinklaraštininkas R. Badawis buvo suimtas 2012 metais už Saudo Arabijos dvasininkijos ir religinės policijos atstovų kritiką. Jis taip pat buvo apkaltintas islamo įžeidimu, kibernetiniais nusikaltimais ir tėvo neklausymu, kas Saudo Arabijoje laikoma nusikaltimu. R. Badawis atlieka 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kanados užsienio reikalų ministrė Chrystia Freeland sakė „labai sunerimusi“ dėl diplomato išsiuntimo, tačiau pridūrė: „Kanada visada palaikys siekius ginti žmogaus teises, įskaitant moterų teises ir saviraiškos laisvę viso pasaulio mastu. Mes visada be menkiausios abejonės skatinsime šias vertybes ir, mūsų nuomone, šis dialogas yra itin svarbus tarptautinei diplomatijai“.

Jos Saudo Arabijos kolega Adelis al-Jubeiras kiek anksčiau tviteryje rašė, kad Kanados pozicija paremta „klaidinama informacija“, pridurdamas, kad bet kuriam šalyje sulaikomam žmogui „taikomi Saudo Arabijos įstatymai, garantuojantys jo teises“.

Saudo Arabijos moterų teisių kampanijos atstovė Manal al-Sharif padėkojo Kanadai už tai, kad ši „garsiai prakalbo“, ir paklausė, kada kitos Vakarų valstybės paseks jos pavyzdžiu.