Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.25 16:19

Kylama į „paskutiniojo šanso“ nacių medžioklę

Vienas žinomiausių nacių medžiotojų, Simon Wiesenthalio centro direktorius Efraim Zuroffas kviečia kilti į paskutinį teisinį mūšį prieš vis dar besislapstančius holokausto vykdytojus.

Vienas žinomiausių nacių medžiotojų, Simon Wiesenthalio centro direktorius Efraim Zuroffas kviečia kilti į paskutinį teisinį mūšį prieš vis dar besislapstančius holokausto vykdytojus.

Du tūkstančiai plakatų su užrašu „Vėlu, bet ne per vėlu. Operacija „Paskutinė proga 2“ per kelias dienas atsirado didžiausių Vokietijos miestų gatvėse. Kai už Stalinizmo nusikaltimus nubaustų tėra vienetai, naciai medžiojami sėkmingai, ir S. Wiesenthalio centras pasiruošęs išgaudyti ir nubausti visus iki vieno, net ir labiausiai užsislaptinusius žydšaudžius nuo Antrojo pasaulinio karo praėjus 70 metų.

Praeitą mėnesį Vengrijoje sėkmingai nuteistas į Aušvicą žydus padėjęs vežti vyras, kuriam jau 98-eri.

„Jie nenusipelno gyventi taikoje ir ramybėje. Už naudingą informaciją, kuri lemtų pradėtą teisinį procesą, siūlome 25 000 dolerių“, – komentavo E. Zuroffas.

Naujų teismo procesų tikimybę padidina ir 2011 m. Miunchene įvykęs precedentas, kai už karo nusikaltimą buvo nuteistas SobIboro koncentracijos stovyklos sargas, buvęs raudonosios armijos karys, vėliau JAV pilietybę gavęs ukrainietis Johnas Demjanjukas (Ivanas Demjaniukas).

Tai buvo pirmas atvejis, kai užteko įrodyti, kad žmogus dirbo koncentracijos stovykloje, nors nebuvo įrodytas jo konkretus nusikaltimas ar auka. Į teismą 91-erių teisiamasis buvo atvežtas ligoninės lovoje.

Nors daliai Vokietijos visuomenės ligotų senių teisimas už prieš 70 metų padarytus nusikaltimus atrodo apgailėtinas, E. Zuroffas pasiryžęs už tautiečių skriaudas jiems atlyginti dar šiame pasaulyje ir tokiu būdu kovoti su tais, kurie bėgant laikui ir mažėjant liudininkų neigia Holokaustą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi