Pasaulyje

2018.08.06 14:46

Japonijoje minimos 73-osios Hirošimos bombardavimo metinės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.06 14:46

Japonijai minint 73-ąsias Hirošimos bombardavimo metines, miesto meras, neminėdamas Donaldo Trumpo vardo, sukritikavo norinčius grįžti prie nacionalizmo ir didinti arsenalus.

1945 m. rugpjūčio 6 d. rytą Jungtinių Valstijų bombonešis numetė bombą ant Hirošimos uostamiesčio, kur buvo nemažai karinių objektų. Žuvo ir vėliau mirė 140 tūkstančių žmonių.

Po trijų dienų dar 74 tūkst. išžudyti Nagasakyje. Netrukus Japonija kapituliavo ir nesiliauja ginčai, ar buvo verta pirmą kartą pasaulio istorijoje panaudoti branduolinį ginklą, siekiant išvengti dar didesnių aukų, jei karas tęstųsi.

Hirošima seniai tapusi pasipriešinimo branduoliniam ginklui židiniu. Meras perspėjo, kad šalys, kurios rūpinasi tik savimi, griebiasi nacionalizmo ir vėl modernizuoja branduolinius arsenalus, gali parblokšti pasaulį į Šaltojo karo laikus.

Tarp 50 tūkst. kasmetės ceremonijos dalyvių buvo ir Japonijos premjeras. Šalis dabar pati kliaujasi Amerikos branduoliniu skėčiu nuo Šiaurės Korėjos grėsmės, bet svarsto galimybę, įkandin D. Trumpui, surengti susitikimą su Kim Jong Unu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.