Pasaulyje

2018.08.06 10:45

M. Pompeo: JAV sankcijų Iranui bus griežtai laikomasi

BNS2018.08.06 10:45

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo pareiškė, kad nuo pirmadienio Vašingtono atnaujinamų sankcijų Iranui bus griežtai laikomasi ir kad jos liks galioti, kol Teherano vyriausybė radikaliai pakeis kursą.

Grįždamas po kelionės Azijoje M. Pompeo sakė kartu su juo skridusiems žurnalistams, kad grąžinamos sankcijos yra svarbus JAV politikos Irano atžvilgiu elementas. Jis pridūrė, kad prezidento Donaldo Trumpo administracija atvira santykių su Teheranu gerinimui, bet tam „reikėtų didžiulių pokyčių Irano režime“.

M. Pompeo sakė, kad Irano vadovybė yra „blogi veikėjai“ ir pridūrė, kad D. Trumpas nusiteikęs priversti juos „elgti kaip normaliai šaliai“.

D. Trumpo administracijai ruošiantis grąžinti sankcijas Iranui, atšauktas pagal 2015 metų daugiašalį susitarimą dėl Teherano branduolinės programos Amerikos sąjungininkės Europoje baiminasi galinčio regione padidėti nestabilumo.

Amerikos lyderio sprendimas pasitraukti iš svarbios sutarties, pasirašytos Jungtinių Valstijų ir penkių kitų galingųjų šalių, yra vienas prieštaringiausiai vertinamų šios administracijos žingsnių.

Daugelis JAV sąjungininkų mano, kad Vašingtonas šiais veiksmais siekia išprovokuoti Irano režimo pasikeitimą, naujienų agentūrai AP sakė du Europos diplomatai, dalyvavę derybose su D. Trumpo administracija dėl sankcijų sugrąžinimo detalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt