Pasaulyje

2018.08.05 21:36

Bolivijos prezidentas metė kaltinus JAV rengiant invaziją į Venesuelą

BNS 2018.08.05 21:36

Bolivijos prezidentas Evas Moralesas metė kaltinimus Jungtinėms Valstijoms rengiant karinį įsikišimą į Venesuelą bei siekiant Lotynų Amerikos valstybių lyderių paramos tokiam žingsniui.

„JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as per pastaruosius 12 mėnesių triskart viešėjo Lotynų Amerikoje, kur susitiko su ne mažiau kaip aštuoniais prezidentais. Iš jų buvo reikalauta palaikyti karinę akciją prieš mūsų brolį, Venesuelos prezidentą Nicolą Maduro. Tai imperijos (JAV) planai (Venesueloje) įvykdyti karinį perversmą,“ – „Twitter“ socialiniame tinkle sekmadienį parašė Bolivijos prezidentas.

Venesuelos lyderis šeštadienį pareiškė išvengęs „pasikėsinimo nužudyti“ ant bepilotės skraidyklės įtaisytu sprogmeniu, valstybinei televizijai tiesiogiai parodžius susirūpinusį prezidentą, kai per Karakase vykusi karinį paradą nugriaudėjo sprogimas.

Venesuelos vyriausybė nurodė, kad per incidentą buvo sužeisti 7 kariai. N. Maduro iš pradžių priskyrė atsakomybę už išpuolį Kolumbijai, bet kiek vėliau ją prisiėmė viena mįslinga Venesuelos sukilėlių grupuotė.