Pasaulyje

2018.08.05 20:44

Nesiliaujant smurtui, Bangladešo premjerė ragina protestuotojus skirstytis

BNS2018.08.05 20:44

Bangladešo premjerė Sheikh Hasina sekmadienį paragino protestuojančius studentus vykti namo, policijos pareigūnams ašarinėmis dujomis bandant numalšinti aštuntą dieną trunkančias paauglių demonstracijas dėl kelių saugumo.

Dešimtys tūkstančių studentų susirinko protestuoti Dakoje, kai du paaugliai žuvo per greitį viršijusio autobuso avariją.

Neramumai greitai išplito už Bangladešo sostinės ribų, o valdžia dėl to šalyje nutraukė interneto paslaugų tiekimą, pranešė pareigūnai ir vietos žiniasklaida.

Policijos pareigūnams netoli Dakos į protestuotojus ėmus šaudyti guminėmis kulkomis, sužeisti daugiau nei šimtas žmonių.

Jungtinių Valstijų ambasadorių vežęs automobilis taip pat buvo užpultas ginkluotų žmonių, bet jis pabėgo, nurodė ambasada.

Smurtas tęsėsi sekmadienį, policijos pareigūnams pasitelkus ašarinės dujas. Jos buvo nukreiptos į didžiulę miną, žygiavusią link valdančiosios partijos „Awami“ būstinės, pranešė AFP korespondentas.

Keliasdešimt protestuotojų, įtariama, buvo užpulti šios partijos aktyvistų, kai kurie jų buvo ginkluoti mačetėmis. Dvylika protestuotojų nugabenti į ligoninę.

Jungtinės Tautos (JT) nurodė esančios susirūpinusios dėl į protestų virtinę patekusių vaikų ir jaunuolių saugumo.

„Esame giliai susirūpinę dėl pranešimų apie smurtą ir raginame visus nurimti“, – sakė JT atstovė Bangladeše Mia Seppo.

„Jaunimo nerimas dėl kelių saugumo yra legitimus, tokiam megamiestui kaip Dakai reikia šios problemos sprendimo“, – pridūrė ji.

Reuters/Scanpix nuotr.

Premjerė S. Hasina sekmadienį perspėjo, kad protestus gali sabotuoti „trečioji šalis“, taip sukeldama grėsmę jų dalyviams.

„Todėl prašau visų tėvų ir globėjų, kad jų vaikai liktų namuose. To, ką jie padarė, jau pakanka“, – teigė ministrė pirmininkė.

Ji kalbėjo, protestuotojams žygiuojant link šeštadienio susirėmimo vietų ir šaukiant: „Mes norime teisingumo!“.

Policija neigia šeštadienį protestams numalšinti naudojusi gumines kulkas ar ašarines dujas. Tačiau vietos ligoninės darbuotojai nurodė, kad keliasdešimt žmonių patyrė tokius sužeidimus, kokie būna būtent nuo guminių kulkų.

„Awami“ taip pat neigia, kad jos nariai mušė studentus.

Bangladešo transporto sektorius visuotinai laikomas itin korupciniu, nereguliuojamu ir pavojingu. Naujienos apie paauglių žūtis greitai išplito socialiniuose tinkluose ir tapo pretekstu išlieti susikaupusį pyktį valdžios atžvilgiu.

S. Hasinos vyriausybė valdo Bangladešą nuo 2009 metų, bet pastaraisiais mėnesiais ji susiduria su milžiniškais protestais, kur reikalaujama pakeisti dešimtmečių senumo priėmimo į valstybės tarnybą sistemą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt