Pasaulyje

2018.08.05 20:15

J. Boltonas: JAV į branduolinį susitarimą nežiūri pro rožinius akinius

BNS 2018.08.05 20:15

JAV prezidento patarėjas nacionaliniam saugumui Johnas Boltonas sako, kad Vašingtonas į branduolinį susitarimą su Šiaurės Korėja nežiūri pro rožinius akinius.

Taip jis kalbėjo po pranešimų, kad Pchenjanas ir toliau kuria raketas bei gamina plutonį.

Pareigūnas teigia, kad „gali ateiti metas“, kai JAV nuspręs, jog Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno pažadai dėl denuklearizacijos nėra rimti.

Vis dėlto J. Boltonas „Fox News“ teigė, kad prezidentas Donaldas Trumpas sudarė sąlygas Šiaurės Korėjos lyderiui laikytis savo įsipareigojimų, dėl kurių jie sutarė birželio 12 dieną Singapūre.

„Prezidentas suteikė Kim Jong Unui puikią pamoką, kaip laikyti duris atviras“, – sakė patarėjas.

„Jeigu Šiaurės korėjiečiai negali išsiaiškinti, kaip pro jas įžengti, net aršiausi prezidento kritikai negalės pasakyti, jog taip nutiko dėl to, kad jis neatidarė durų pakankamai plačiai“, – pridūrė jis.

Klausiamas, kiek ilgai JAV yra pasirengusios laukti, J. Boltonas tvirtino, jog tai priklauso nuo Šiaurės Korėjos rodomos valios.

„Jeigu jie nusprendė atsisakyti branduolinių ginklų, tai įmanoma padaryti per metus, – sakė jis. – Mes laukiame įrodymų, kad toks strateginis sprendimas iš tikrųjų priimtas“.

D. Trumpas yra tvirtinęs, kad susitikime su Kim Jong Unu pasiekta istorinio proveržio dėl Pchenjano denuklearizacijos. Tačiau nuo tada abi pusės vis kalba apie proceso eigos spartą.