Pasaulyje

2018.08.05 19:34

Baltieji rūmai: JAV neprisidėjo prie atakos prieš Venesuelos prezidentą

BNS 2018.08.05 19:34

JAV neturėjo nieko bendra su įtariama ataka prieš Venesuelos prezidentą Nicolas Maduro, surengtą per šeštadienį Karakase vykusį karinį paradą, tikina JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas.

Interviu televizijai „Fox News“ J. Boltonas nurodė, jog incidentas galėjo būti „paties (Venesuelos) režimo sukurtas pretekstas“ ar „kažkas kita“.

Vis dėlto jis pareiškė, kad, jei Venesuela pateiktų „konkrečios informacijos“ apie galimus JAV įstatymų pažeidimus, „mes rimtai į tai pažvelgtume“.

N. Maduro šeštadienį pavadino incidentą – per kurį prezidentui sakant kalbą tariamai buvo detonuotas ant bepilotės skraidyklės įtaisytas sprogmuo – „pasikėsinimu nužudyti“.

Venesuelos lyderis ir jo sutuoktinė nebuvo sužeisti, tačiau, vyriausybės teigimu, nukentėjo septyni kariai. N. Maduro iš pradžių priskyrė atsakomybę už išpuolį Kolumbijai, bet kiek vėliau ją prisiėmė viena mįslinga Venesuelos sukilėlių grupuotė.

J. Boltonas sakė bendravęs su JAV pasiuntiniu Karakase ir pareiškė, kad amerikiečių ambasada bei jos darbuotojai yra saugūs.

Be Kolumbijos N. Maduro vyriausybė užsipuolė dėl incidento Venesuelos „kraštutinę dešinę“. J. Boltono teigimu, taip Karakasas vadina „stiprų pasipriešinimą (prezidento) autoritariniam valdymui“.

Pasak J. Boltono, N. Maduro taip pat „apkaltino Jungtines Valstijas“, bet paragino šių pareiškimų nesureikšminti, nes „tokius dalykus (N. Maduro) sakydavo ir anksčiau“.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ne kartą aršiai kritikavo Venesuelos kairiosios pakraipos režimą ir teigia, kad prezidento šalininkai „sunaikino klestėjusią valstybę, primesdami nesėkmingą ideologiją“.

Pernai rugpjūtį Karakasas sunerimo dėl D. Trumpo viešo pareiškimo, kad Baltieji rūmai negali atmesti „karinių veiksmų galimybės“, kad pažabotų Venesueloje tvyrantį chaosą.